Архів новин за 20.07.2013

Починаючи з 1966 року, 20 липня відзначають Міжнародний день шахів

Назва походить з персидського: шах мат – володар помер. Батьківщина шахів – Індія, саме там у п'ятому столітті з'явилася гра, яка передувала шахам, на Русі ж про неї дізнались пізніше, у 9-10 століттях. Нині ця гра дуже популярна як серед дітей, так і серед дорослих. При багатьох школах Полтави працюють гуртки, у яких навчають грати у шахи. Детальніше про це – у нашому наступному сюжеті.

20 липня 2013, 10:40

Цикл «Пам'ятники Полтави»: пам'ятник Леніну

Ми продовжуємо цикл сюжетів про пам'ятники нашого міста. Сьогоднішня розповідь – про монумент, який викликає чи не найбільше суперечок серед населення. Пам'ятник Володимирові Леніну неодноразово ставав жертвою вандалів, частина полтавців пропонувала його знести, проте він досі прикрашає площу Конституції нашого міста. Про історію встановлення монументу, а також про версії походження псевдоніма вождя Жовтневої революції розповість Крістіна Брігіда.

20 липня 2013, 10:41

Декоративні та екзотичні породи рослин можна побачити на площах Миргородського лісгоспу

На території Гоголівського лісництва розташований справжній дендропарк в мініатюрі, де зростає навіть макаронне дерево.

20 липня 2013, 10:42

«Міліція має бути з народом»

Таку думку під час засідання колегії УМВС висловив начальник обласної міліції Едуард Федосов. Учасники зібрання також обговорили ряд питань оперативно-службової діяльності міліції регіону та підбили підсумки роботи органів внутрішніх справ Полтавщини за перше півріччя поточного року.

20 липня 2013, 10:44

Полтавці активно цікавляться розсекреченими документами Служби безпеки України

Причому не тільтки вчені, а й пересічні мешканці, які з'ясовують долю своїх предків. Документацію можна переглянути в інформаційно-довідковій залі, що працює у місті 4 роки. У базі, де знаходиться більше 26 з половиною тисяч справ, є дані про репресованих не тільки Полтавської області, а й всієї України, говорять працівники структури. Зазирнути під обкладинки найцікавіших справ цього тижня вдалося й нашим кореспондентам.

20 липня 2013, 10:44

У літній період збільшується кількість полтавців, які стали жертвами харчових отруєнь

Чи то продукти через спеку швидко псуються, чи то споживачі не дотримуються гігієнічних правил. Причини різні, говорять фахівці. Тож як уникнути харчових отруєнь, щоб вони не зіпсували відпочинок влітку, дізнавалися наші журналісти.

20 липня 2013, 10:45

За пів року існування перинатального центру в його стінах народилося понад 1300 дітей

Пів року тому у рамках реалізації національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» у Полтаві розпочав роботу обласний перинатальний центр. Відтоді у закладі народилося понад 1320 малюків, серед них – 61 двійня і дві трійні. Про результати роботи установи нашій знімальній групі розповіла заступник головного лікаря Вікторія Ващенко. Поспілкувалися наші кореспонденти і з породіллями.

20 липня 2013, 10:46