Архів новин за 9.02.2010

9 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день стоматолога

В цей день також вшановують святу Аполлонію, яка вважалась покровителькою стражденних зубним болем. Із проведенням на початку 18 століття стоматологічної реформи, коли фахівці перейшли від тотального виривання зубів до їх лікування, саме Аполлонія почала опікуватись стоматологами. Бачила роботу сучасних дантистів у цей святковий день наша знімальна група.

9 лютого 2010, 10:16

За деякими даними, саме цього дня у 1648 році Богдан Хмельницький став гетьманом Війська Запорізького

Доки в Україні підбивають підсумки президентських виборів, доречно згадати і про інше обрання на посаду, котре відіграло велику роль в історії України за часів козацтва. За деякими даними, саме цього дня у 1648 році Богдан Хмельницький став гетьманом Війська Запорізького. Про роль видатного державного діяча в історії української держави – у сюжеті Олександра Круміна.

9 лютого 2010, 13:00

У дитячому садочку №41 не забули про популярний в радянську добу прилад – фільмоскоп

Зважаючи на технічний прогрес, застаріла техніка у побуті та виробництві використовується досить рідко. Але це не стосується міського дитячого садочку №41. Тут не забули про популярний в радянську добу прилад – фільмоскоп. З його допомогою малеча й досі переглядає старі добрі діафільми. Наскільки корисно використовувати досягнення минулого, знає В'ячеслав Джиган.

9 лютого 2010, 13:11

27 та 28 квітня у Полтаві пройде Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Шукаємо таланти IV сезон»

Змагання проводиться, аби допомогти юним талантам розкрити свій творчий і духовний потенціал та досягти успіху на сцені. Про умови участі та перспективи, які дає конкурс молоді, – матеріал наших кореспондентів.

9 лютого 2010, 13:13

Головні лікарі медичних закладів Полтави продовжуть ознайомлюватися із передовим досвідом своїх колег

Цього разу вони оглядали дитячу міську лікарню. На загал спеціалістів винесли здобутки хірургічного відділення дитячого лікарняного закладу міста. Зокрема – поділилися гарними напрацюваннями у лікуванні гідроцефального синдрому. Ще не так давно ця вроджена патологія майже не піддавалася лікуванню, наразі ж новітнє обладнання та професійний рівень персоналу дозволили значно збільшити відсоток виживання дітей, вражених такою хворобою.

9 лютого 2010, 13:20

З 21 години понеділка у місті почав іти сніг

Він – подарунок для малечі і робота для комунальників. Останні скаржаться: більшість їх зусиль залишаються непоміченими полтавцями, адже щойно розчищена дорога за годину-дві знову потребує прибирання. Загалом по місту вдень боролися із заметами 23 одиниці снігоочисної техніки.

9 лютого 2010, 13:51

Підготовка до відзначення 65-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні стала темою наради під головуванням мера міста Андрія Матковського

На засіданні відзначалось: головне завдання міської влади – зробити все можливе, аби свято пройшло на найвищому рівні, в тому числі – взяти до уваги всі побажання ветеранів. Про основні пропозиції щодо відзначення цієї дати – наш наступний матеріал.

9 лютого 2010, 14:37

Зима – пора, багата на народні звичаї, повір'я та прикмети

Народні прикмети – це своєрідна база багатовікових спостережень наших пращурів за циклами природи. Зимові календарно-обрядові свята приносять цілу низку народних прикмет, за якими можна визначити, якими будуть погодні умови як у найближчий час, так і упродовж всього року. Однак, більшість сучасних українців на прикмети не зважають. Дехто говорять, що зараз вони втратили сенс. З фахівцями спілкувалася Юлія Лис.

9 лютого 2010, 14:57