Архів новин за 2.02.2010

2 лютого 1935 року вперше у світовій судовій практиці було використано детектор брехні

В Україні ж послуги по детекції брехні почали надавати з 1998 року, хоч й нині показники цього приладу не є речовими доказами в українських судах. Чи ефективний цей технічний засіб у розкритті тяжких злочинів та наскільки правдиві його свідчення, дізнавався Вячеслав Джиган.

2 лютого 2010, 11:33

Епідемія грипу, перша хвиля якої пройшла Україною на початку листопада 2009-го, спричинила паніку на ринку лікарських засобів держави

Громадяни країни кинулися до аптек та за кілька днів розкупили найнеобхідніші при грипі медичні засоби. Деякі ж мережі аптек, користуючись ажіотажем, суттєво підвищили ціни на найнеобхідніші препарати, як-то оксолінова мазь чи марлеві пов'язки. Та Уряд України зміг адекватно відреагувати на ситуацію з епідемією і своїми постановами встановив максимально можливі націнки, а також списки противірусних препаратів, які обов'язково мають бути у наявності у кожній аптеці. Відтак, завдяки професійним крокам Кабміну ситуація на фармацевтичному ринку держави стабілізувалася, а противірусні препарати та захисні засоби продаються в аптеках за поміркованими цінами - вважають полтавські фармацевти.

2 лютого 2010, 11:54

Нині, в холодний зимовий період, актуальними залишаються різноманітні способи загартовування організму

Чи не найпопулярніший серед них - моржування, коли людина не боїться стрибнути в ополонку з крижаною водою. Як зробити цю процедуру безпечною, а головне - корисною для здоров'я, знають наші кореспонденти.

2 лютого 2010, 14:01

Вже 3-ій рік поспіль вступ до вищих навчальних закладів України проводиться виключно за сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання

Цьогоріч полтавські абітурієнти проходитимуть тестування з 2-го по 23 червня. Причому пункти реєстрації в нашому місті працюватимуть лише при чотирьох вишах. Про інші цьогорічні зміни в системі ЗНО - матеріал наших кореспондентів.

2 лютого 2010, 15:12

Зими, яка випала на 2009-2010-й рік, Україна не бачила більше десяти років, зазначають метеорологи

Відзначилася вона не лише значними снігопадами та морозами, а й перепадами температур. Кількість опадів, яка на сьогодні випала в Полтаві, - 159 відсотків від норми, що більш ніж в два рази більше від сумованої кількості їх за 2007 та 2008-й роки. В управлінні з надзвичайних ситуацій міського виконавчого комітету таку метеоситуацію називають стихійним лихом. На усунення його наслідків спрямовані сили всіх комунальних служб. Люди працюють без змін та у повному складі.

2 лютого 2010, 16:01

Мисткиня Олена Пушкарьова у своїй роботі використовує рідкісні техніки

Ця мисткиня належить до когорти молодих полтавських художників. А її техніки - монотипія в акварелі та розпис по шовку - використовуються в образотворчому мистецтві дуже рідко. Відтак, роботи Олени Пушкарьової викликають непідробну цікавість у поціновувачів прекрасного. Це засвідчила і її персональна виставка, з відкриття якої повернулися Олександр Крумін та Павло Бабінчук.

2 лютого 2010, 16:28

Управління охорони здоров'я міськвиконкому запровадило нову форму оцінки роботи лікувальних закладів - групові огляди

Оглядають лікарні головні лікарі та керівники управління охорони здоров'я у повному складі. Разом із оцінкою роботи лікувального закладу медики-колеги переймають досвід. Цього разу зробленим за рік, що минув, ділилася міська станція швидкої допомоги.

2 лютого 2010, 17:16