У місті продовжується встановлення євроконтейнерів, які покликані наблизити Полтаву до європейських стандартів

І хоч наше місто чистішає, але поки що контейнер на став, так би мовити, товаришем людини. Деякі мешканці продовжують перетворювати майданчики навколо баків у сміттєзвалища.

Черговий рейд з благоустрою виявив справді дивне місце в Київському районі. Вулиця Гожулянська наразі забудовується досить активно, але, як не дивно, будівельного сміття навколо баків немає. Тут безлад влаштовано несумлінними мешканцями, які перетворили контейнерний майданчик на локальне сміттєзвалище. Побутове сміття тут – повсюду: його залищають поруч з баками, а справу довершує вітер, який розфарбовує прилеглу місцевість у майже новорічні вогні полиетиленових пакетів, паперу, пластикових пляшок та іншого непотребу, який застрягає у гілках дерев. Нескладно здогадатися, в чому причина такої поведінки: люди не бажають відкривати бак, вважаючи ручки брудними. Один з них, щоправда, відкритий, та забитий вщент. А інші – закриті – порожні наполовину. Проте, поручні пасажирського транспорту, ручки магазинних дверей, навіть дверей під'їздів – не чистіші за ручки контейнерів. На жаль, не всі це розуміють, і перетворюють власні двори на місця харчування для бездомних тварин. Самі мешканці говорять - у такій ситуації винуваті всі.

/Валентина Павленко, мешканка будинку по вул. Гожулянській, 22а

Винні ми, жителі мікрорайону, винні робітники ЖЕДу, комунальні служби, котрі з якихось невідомих причин невчасно вивозять це сміття. Навіть тварини, які розтягують непотріб/

Заступник начальника інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Анатолій Чорненький говорить – з початку місяця було затримано 56 порушників правил благоустрою. Цифра досить солідна – кожного дня в середньому по два, але скільки ж не затримують? А щодо звалищ біля контейнерів, то їх прибиранням мають займатися комунальні служби.

/Анатолій Чорненький, заступник начальника інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста

Згідно з діючими правилами, саме ЖЕДи прибирають майданчики для контейнерів. За цей тиждень 2 начальники ЖЕДів саме за незадовільний стан прибудинкової території притягнуті до адміністративної відповідальності/

Анатолій Чорненький говорить – жедівці здатні забезпечити порядок на цих майданчиках, але було б краще, якби боротися не було з чим. Тим часом місто готується до зими, і комунальники наводять лад перед зимовими святами. Підприємство «Зеленбуд» спилює старі дерева та гілки. Проте, інколи вивіз спиленої деревини чомусь затримується і наразі біля 32 школи можна спостерігати справжні барикади. Ситуацію погіршує розташування поблизу євроконтейнерів – купи гілок провокують людей кидати сміття, не доходячи до баків. Іншими словами, забруднювати територію поблизу шкільного закладу, де навчаються їх власні діти. Міська влада звертається до полтавців із проханням не засмічувати рідне місто. Адже це – не просто поганий приклад для малечі, а й крок назад у намаганні зробити Полтаву європейським містом.

Стрічка новин