Президент Ющенко встановив своїм указом нове свято – День Свободи, який має відзначатися щорічно 22 листопада

Приурочене воно початку Помаранчевої революції, яка, за словами самого Ющенка, й дала Україні справжню незалежність. Серед сотень тисяч людей, які стояли у 2004-му на майдані Незалежності в Києві, багато було полтавців.

Відповідно до указу Президента України Віктора Ющенка, саме 22-го листопада вся країна відзначає День Свободи, більше відомий як початок Помаранчевої революції. Тоді, у 2004-му, сотні тисяч українців вийшли на київський майдан Незалежності, аби відстояти власні переконання. Подібні майдани були організовані фактично в кожному місті по всій країні. Чимало полтавців восени три роки тому виїжджали до Києва. Одним з таких був і Євген Янкевич, який нині очолює обласну організацію «Молодіжного Народного Руху». Про мету своєї поїздки тоді говорить:

/Євген Янкевич, голова обласної організації «Молодіжний Народний Рух»

Боровся за зміни в українському суспільстві, щоб Україна вийшла з тенет пострадянських поглядів на життя/

З посмішкою згадує Євген Янкевич настрій, з яким стояли «революціонери» на майдані. Там панувало всезагальне братерство та відчуття перемоги, які йшли від серця, говорить пан Євген. Нині ж, запевняє він, більшість українцв більше не відчуває себе рабом системи та чиновника.

/Євген Янкевич, голова обласної організації «Молодіжний Народний Рух»

Україні після майданів потрібна клопітка робота, її мають робити всі революціонери, і її більшість із них і робить/

На майдані в 2004-му стояв не даремно, переконаний пан Євген. В разі необхідності поїхав би ще.

За 3 роки з Дня революції під помаранчевими стягами змінилося чимало. Час все ставить на свої місця, відтак, кожен громадянин України уже для себе дав оцінку тим подіям. А от чи виправдались надії кожного, хто боровся тоді, - це вже інше питання.

Центральні ЗМІ повідомляють: у Києві цього дня, аби відзначити третю річницю, зібралося всього кілька десятків людей. Як свідчить наше нерепрезентативне опитування, не набагато більше хочуть відзначати цю дату і в Полтаві.

З кожним роком політичні інтриги не втрачають обертів, тоді як пересічні мешканці продовжують вірити, що влада в країні - від народу. Не гребують полтавці і таким гучним словом як «демократія», проявом якої і є вибір кожного: чи варто відзначати річницю помаранчевої революції.

Стрічка новин