Тільки Полтава для проекту каналу «Інтер» «Видатні українці», який стартував на минулому тижні, може дати сто видатних постатей

Тому наразі потрібно активно підключатися до голосування і підтримати видатних земляків, в тому числі – і кандидатуру Івана Котляревського, зазначила сьогодні на традиційній апаратній нараді у міськвиконкомі виконуюча обов'язки начальника міського управління культури Валентина Вождаєнко.

Апаратну нараду розпочали з доповіді про музеї. Останніх у Полтаві чимало. Однак кожен з них має свої проблеми. Художній музей, наприклад, потребує оновлення фондів, тому на майбутній рік нарешті передбачено 100 тисяч гривень на придбання творів сучасного мистецтва, зазначила виконуюча обов'язки начальника управління культури Валентина Вождаєнко. Найбільш відвідуваний туристами – заповідник національного значення «Поле Полтавської битви». За минулі 10 місяців він заробив більше 108-ми тисяч гривень і прийняв 21 тисячу туристів, розповіла Валентина Вождаєнко. У зв'язку з наближенням 300-річчя Полтавської битви музей поетапно реконструюють. На наступний рік на його утримання передбачено майже 700 тисяч гривень. А у п'ятницю, 16-го листопада, укладено договір про співпрацю заповідника з Національною академією наук України. Щодо літературно-меморіального музею Панаса Мирного, то за кількістю наявних особистих речей письменника він – один із найбільших подібних. Однак залишається найменш відвідуваним.

А от розповідаючи про садибу Котляревського, виконуюча обов'язки начальника управління культури не змогла оминути проект «Видатні українці», який стартував на телеканалі «Інтер». Вона зазначила, що тільки Полтава може дати для нього як мінімум сто видатних постатей. Тому наразі потрібно активно підключатися до голосування і підтримати видатних земляків, в тому числі – і кандидатуру Івана Котляревського.

Стрічка новин