У Полтаві з'явився сказ

Відомо, принаймні, про один випадок хвороби. Безпритульний кіт, якого підібрала жінка, був носієм цього небезпечного недуга.

Вже два роки у Полтаві не виявляли сказ. Тому цілковитою несподіванкою стала для ветеринарів звістка про те, що один кіт помер від цієї хвороби. Його власниця звернулася до лікарів одразу після того, як тварина її покусала. Через тиждень домашнього улюбленця не стало. Як показали дослідження, кіт виявився хворим саме на сказ.

Щороку міське державне управління ветеринарної медицини навесні проводить щеплення тварин. Але процедура, на жаль, стосується лише домашніх. Щодо безпритульних, то ними, звісно, ніхто не опікується, а про надання медичної допомоги останнім взагалі говорити не варто.

Віктор Берков безпритульним собакам та котам не допомагає, але свого шарпея Лорда доглядає неабияк.

/Віктор Берков, господар собаки

Ми відразу, як тільки взяли собаку, провели всі комплексні щеплення. Перша в нас загинула. Собака, це як дитина, вона – член сім'ї, в нас є одна дитина, а це – ще одна/

За останні кілька років у світі відзначається збільшення кількості випадків захворювання на сказ. Якщо вірити фахівцям, одна з причин його швидкого розповсюдження – червоні лисиці, вони є одним з основних носіїв цієї невиліковної хвороби.

За спостереженнями вчених, сказ в усьому світі змінює свою локалізацію. Тепер він переміщується з сіл та лісів до міст. А тому господарам чотириногих друзів потрібно бути більш відповідальними. При цьому відомий вислів Антуана Сент-Екзюпері «Ми у відповіді за тих, кого приручили» набуває ще й нового значення/

Стрічка новин