Про розвиток міського пасажирського транспорту говорили на засіданні координаційної ради з підтримки підприємництва в міськвиконкомі

Та резонанс викликало інше: чому деякі перевізники самовільно підвищили тариф за проїзд у маршрутному таксі, останні пояснити не змогли.

Нині обслуговування полтавців в пасажирському транспорті викликає кілька питань, які й підняли на засіданні. Так, однією з найбільших проблем в місті є затори, говорить заступник начальника відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку міськвиконкому Олег Татіщев. Хоча конкретних напрацювань з її вирішення він надати не зміг. Від декого з учасників зібрання звучали й пропозиції щодо обмеження часу руху приватного транспорту в години пік, та Олег Татіщев цю пропозицію відкинув. А от іншу проблему - тарифів на перевезення пасажирів - він підтримав. При цьому наголосив, що якщо для комунального транспорту оплата переглядалася в серпні нинішнього року, то для маршрутних таксі останній раз - ще в травні 2005-го. Аргументує свій заклик до перегляду тарифів Олег Татіщев тим, що за останній час змінилася, перш за все, вартість пального. А тому перевозити людей підприємцям нерентабельно. При цьому доповідач наголошує, що тарифи в Полтаві й понині залишаються одними з найнижчих в Україні. Щоправда, в тому ж таки Києві, де відстані значно більші, аніж у нас, вартість проїзду в комунальному транспорті ідентична, а в автобусах навіть нижча. Якщо в Полтаві - 75 копійок, то в Києві 50. Що ж до приватних маршрутних таксі, то в столиці вартість проїзду становить одну гривню 25 та гривню 75, залежно від відстані.

А от чому деякі полтавські приватні перевізники самовільно встановили тариф в розмірі однієї гривні, вони підтвердити розрахунками не змогли.

Стрічка новин