Всесвітній День діабету відзначають у світі 14-го листопада

Розцінювати дату як свято чи ще один привід для привернення уваги суспільства до цієї проблеми, кожен громадянин визначає сам. Та завжди кожного року причетні до хвороби люди збираються, аби разом визначитися у шляхах подолання недуги. Цього року тематичний напрям відзначення дня – дитячий діабет.

Проблема цукрового діабету з роками виходить на перші позиції у рейтингу найнебезпечніших хвороб цивілізації – вона вражає основні сфери життєдіяльності, призводить до ранньої інвалідизації та смертності людей працездатного віку. В Україні налічується півтора мільйона хворих, до 2010-го року ця цифра, за прогнозами фахівців, збільшиться удвічі. Якщо раніше на цю патологію страждали люди, переважно, старшого віку, то останнім часом збільшується кількість молодих хворих. Дітей з цукровим діабетом у Полтаві нині 35.

Велика робота з раннього виявлення хворих на цукровий діабет (а таких сьогодні у Полтаві виявляють 56 відсотків від загальної кількості) передує наступному успішному лікуванню. Тому показники розповсюдженості захворювання в місті вищі за обласні та загальнодержавні. Кожен відвідувач лікарняних закладів обов'язково проходить обстеження на вміст глюкози у крові, працюють глюкозуричні пункти. Сьогодні, підкреслюють фахівці, для хворих у місті створені відповідні магазини й куточки дієтичного харчування у торговельній мережі. Колишні проблеми із забезпеченням хворих високоякісними інсулін-препаратами завдяки місцевому бюджету – вже у минулому.

Дуже важливо при діабеті самому хворому контролювати стан свого здоров'я, а отже ніякі новітні препарати не замінять сьогодні здоровий спосіб життя й дієтичне харчування, необхідні при цій патології. Комп'ютер – на роботі, телевізор – вдома, чіпси та штучні напої – в раціоні – на жаль, сьогодні це – звичні складові життя наших людей. Можливо, захід, присвячений Всесвітньому Дню діабета, що відбудеться в обласній філармонії 17 листопада о 10-ій годині, приверне увагу широкого кола полтавців, котрі прагнуть повноцінного й здорового життя.

Стрічка новин