Чи бути у Полтаві пам'ятнику Симону Петлюрі, вирішували під час громадського обговорення в облдержадміністрації

Аби заслухати всі«за» і «проти», зібралися представники обласної та міської влади, науковці, громадські організації.

Ініціаторами зустрічі виступила сама обласна державна адміністрація та громадська колегія при голові ОДА. Баталії навколо питання увічнення пам'яті видатного земляка, Головного Отамана військ УНР Симона Петлюри точаться вже досить тривалий час. У травні під час закладання каменю на місці майбутнього пам'ятника зібралося чимало прихильників цієї постаті та стільки ж противників. Резонанс викликав і демонтаж того ж таки каменню в ніч з 3-го на 4-те жовтня.

Нині, аби уникнути протиріч, облдержадміністрація подасть необхідні документи до міської ради на встановлення пам'ятника з дотриманням усіх необхідних процедур. Про це заявив перший заступник голови облдержадміністрації Іван Близнюк.

Нині ж вирішили обговорити з представниками громадськості, чи потрібен Полтаві взагалі пам'ятник Симону Петлюрі. Уже перший доповідач, науковець, доцент кафедри культурології та історії університету споживчої кооперації Тетяна Оніпко впевнено заявила: монумент таки потрібен, але не тільки він. Розпочати увічнення пам'яті Голови Директорії вона пропонує зі створення в обласному центрі науково-дослідницького центру, де б зібрали різнобічну літературу про цю постать. Таким чином, пояснює Тетяна Оніпко, полтавці самі зможуть зробити висновки про особистість Симона Петлюри та його внесок у становлення української держави.

Стрічка новин