Ситуація із захворюваністю на гострі респіраторні інфекції у місті залишається складною

Проте епідемії грипу до січня медики не прогнозують, наголошуючи при цьому на своєчасно вжитих заходах профілактики підступної за своїми ускладненнями хвороби. Проти трьох вірогідних цього року штамів грипу аптеки міста вже пропонують новітні вакцини, введення яких убереже від хвороби й дітей.

Найбільш вразливими до грипу залишаються діти. Для них, як й для дорослих, передбачений комплекс профілактичних заходів, з яких щеплення – найбільш ефективний й прогресивний метод. Складність боротьби з хворобою обумовлена мобільністю вірусу, великими обсягами циркуляції й постійною зміною. Відповідно до того чи іншого штаму науковці щорічно розробляють вакцини. Нині в аптечній мережі реалізують вакцини, виготовлені у липні цього року. Сезон підвищеної захворюваності розпочинається, зазвичай, у листопаді, а завершується у березні-квітні. Останні п'ять років, говорять спеціалісти, епідемія грипу розпочинається у січні або на початку лютого.

/Марія Катеринчук, завідувачка епідвідділом Полтавської міської санепідстанції

Хвороба страшна своїми ускладненнями. Щеплення за нечастим виключенням якщо й не забезпечать стовідсоткову гарантію запобігання від хвороби, то полегшать перебіг хвороби й унеможливлять ускладнення. За місяць, а краще - ще раніше проводити щеплення/

Придбана в аптеці вакцина, попереджають лікарі, має бути використана чітко за інструкцією. Препарат не можна тривалий час тримати у сумці, класти у непридатні за температурними показниками місця. Перед тим, як робити щеплення, слід порадитися з лікарем. Імунізації особливо підлягають окремі категорії населення, діти – не виключення.

/Марія Катеринчук, завідувачка епідвідділом Полтавської міської санепідстанції

Вже з 6 місяців можна дітям робити щеплення проти грипу. Особливо це стосується дітей з вираженою патологією нирок, органів дихання, серцево-судинною. Так само й дорослим з такми формами теж у першу чергу слід зробити щеплення/

Стрічка новин