Методи тромболітичної терапії лікарі світу успішно використовують ще з 80-их років минулого століття

Десять років, як й Україна вдалася до таких заходів. І тільки одиничні обласні центри нині мають новітнє обладнання та фармацевтичні препарати, що дозволяють рятувати життя хворих на серцево-судинні патології ще на догоспітальному етапі. Спеціалісти полтавської станції швидкої допомоги за пів року успішної практики пересвідчилися в ефективності й перспективах такого лікування. Тим більше, що відповідно до спеціальної міської програми полтавські лікарі забезпечені рідкісним препаратом «металізе» від німецьких партнерів.

Анатолій Косенко нині – пацієнт кардіологічного відділення полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Сьогодні, сподіваються медики, його життя вже у небезпеці. Уникнути страшних наслідків вдалося завдяки заходам тромболітичної терапії за допомогою новітнього німецького препарату «металізе», який до Полтави привезли представники німецької фірми «Берингер Інгельхаймер». Вже десять хворих з Полтави пройшли успішне лікування даним препаратом. Догоспітальна форма лікування дозволяє провести терапію в умовах надання швидкої допомоги приблизно за десять хвилин. Саме стільки часу мають у розпорядженні лікарі, аби врятувати життя хворому з такою патологією.

Ірина Гарбар – лікар спеціалізованої кардіобригади вже успішно проводила ін'єкції «металізе». Оперативне введення розчину, розповідає, розчиняє кров'яні загущення, зберігає від ушкоджень серце й запобігає необхідності госпіталізації пацієнта. Полтава вже два роки успішно використовує методи госпітальної тромболітичної терапії. І тільки цього літа рішучі кроки міської влади та участь полтавських меценатів дозволили придбати рідкісний препарат «металізе». Нині у розпорядженні лікарів – десять комплектів, кожний – вартістю понад 9 тисяч гривень. Підприємства-спонсори, що відгукнулися на заклик громадськості, – на особливому обліку швидкої допомоги на випадок нещастя. Та на теперішньому етапі кошти благодійників пішли якраз на порятунок звичайних незнайомих спонсорам людей. У подальшому, запевняють представники влади, кошти для забезпечення галузі цінним препаратом, будуть враховуватися у наступному бюджеті. Проте, і допомозі меценатів медики раді завжди.

Стрічка новин