Одразу два фестивалі військово-патріотичної пісні пройшли сьогодні у Полтаві

Перший конкурс приймало у себе музичне училище імені Лисенка, у якому взяло участь 52 учасника з усієї області. Другий відбувся у міському будинку культури. Там виступали ветерати війни та праці.

Останні хвилини перед початком конкурсу: технічні пррацівники вкотре перевіряють мікрофони, учасники уважно вивчають, хто за ким виступає. Дещо впевненіше поводяться старші конкурсанти. Хор ветеранів «Багряне листя» приїхав із Нових Санжар.

Серед 52 заявок на участь – кілька від молодих виконавців.

/Олександр Гаман, курсант Київського військового інституту інформатизації та телекомунакації

Взагалі ми просто любителі, не професіонали. Виступ присвячений Дню Збройних Сил України, тому співати будемо про батьківщину, воїнів України/

Конкурсантів судить професійне журі на чолі із директором музичного училища імені Лисенка Миколою Демченком. Цей конкурс поміж інших, які організовує заклад, виділяє щирість виконання, хоча і не всі учасники - професіонали. Миколі Демченку важко обрати якийсь із жанрів військово-патріотичних пісень.

/Микола Демченко, директор Полтавського музичного училища ім. М.Лисенка

Мені дуже подобаються пісні щирі, патріотичні, бадьорі, не можу сказати, якого саме періоду. Нам як журі буду дуже важко визначитися з переможцями, сподіваюся, цей конкурс відкриє нові таланти/

Найважче було, говорять в комітеті Спілки Ветеранів Збройних Сил України у Полтавській області, яка виступила організатором конкурсу військово-патріотичної пісні, підібрати нагороди учасникам, так, щоб вони відображали зміст номінації та військово-патріотичний колорит.

Переможців визначатимуть у 4-х номінаціях: кращий ансамбль, соліст, хоровий колектив та авторська пісня плюс, звісно, гран-прі та приз глядацьких симпатій.

Валентині Яківні незабаром 80. 45 років вона працювала токарем на тепловозоремонтному заводі. 25 років там існує народний самодіяльний фольклорний ансамбль «Джерело».

/Надія Загрева, староста ансамблю «Джерело»

Народна пісня ніколи не вмирає, вона – вічна/

Учасники цьогорічного фестивалю патріотичної пісні - три хори ветеранів війни і праці, 5 ансамблів і 25 вокалістів. Відповідно, журі визначатиме кращих у кожній номінації. Для участі у фестивалі до Полтави приїхали колективи з області. Деякі ансамблі, які з'явилися на сцені міського будинку культури, мають 45-річний досвід пісенних виступів. Говорять, не уявляють свого життя без української пісні. Свій досвід передають молодому поколінню.

Фестиваль патріотичної пісні, присвячений річниці визволення України від фашистських загарбників, проходить четвертий рік поспіль.

Стрічка новин