Полтаву з робочим візитом відвідав Президент України Віктор Ющенко

Головна мета поїздки – розгляд питань нарощування обсягів будівництва доступного житла. В рамках візиту Президент ознайомився і зі зведенням першої черги житлового будинку, що в Щербанях. Після чого взяв участь у нараді з представниками державних і наукових кіл України, еспертами. Під час зустрічі вони обговорили проект Указу глави держави щодо забезпечення населення доступним житлом.

Ознайомившись із будівництвом першої черги трьохсоттридцятиквартирного будинку, що по вулиці Петровського, 29 Б, Президент України Віктор Ющенко поїхав до облдержадміністрації, де взяв участь у нараді з питань нарощування обсягів будівництва доступного житла. На сьогодні, пояснює чільник держави, ситуація в сфері забезпечення житлом у країні критична, адже навіть 60-70% елітних квартир пустують. Тоді як попит на доступне житло є: на нього претендують мільйони людей та сотні тисяч, перш за все, молодих сімей. Відтак, переконаний Віктор Ющенко, держава повинна подбати про одноразову безкоштовну грошову допомогу на перший внесок при купівлі житла в розмірі 30-ти %. Він запропонував виділити ці кошти з державного й місцевого бюджетів. Щодо проекту Указу, який пропонує Президент країни, аби збільшити обсяги будівництва доступного житла, то серед невідкладних заходів чільник пропонує надавати одноразову цільову державну допомогу громадянам з невисоким рівнем доходів, які потребують поліпшення житлових умов. Забудовників же такого житла він пропонує визначати виключно на конкурсній основі. Відзначив Президент і деякі особливості Полтави. Так, за його словами, місто майже не забудовується, а будинки, що є – досить старі.

Серед іншого під час прес-конференції, яку Віктор Ющенко дав після наради, керманич держави заявив, що політичні сили, які нині прийшли до Парламенту, мають мають взяти на себе відповідальність за роботу законодавчого органу влади.

/Віктор Ющенко, Президент України

Президент - не нянька у політичних сил, які не можуть домовитись до найпростішого/

Першочерговим же завданням наразі, за словами Гаранта, є забезпечення політичної стабільності.

/Віктор Ющенко, Президент України

Я вихожу з того, що коаліція повинна формуватись на базі політичних результатів виборів. Помаранчева коаліція демократичних сил повинна бути сформована/

Вибори проводили для того, щоб створити новий формат стосунків: більшість - меншість, влада - опозиція, пояснює Президент. При цьому він наголошує, що не можна вважати більшістю коаліцію з перевагою в 3 голоси, адже такий Парламент не буде стабільно працювати.

Що ж до імперативного мандату, то він має бути, переконаний Гарант.

/Віктор Ющенко, Президент України

Корупція настільки зайшла в український парламент, що говорити більше демократичними фразами і нічого не робити для захисту демократії - це вже нечесно. А імперативний мандат буде стимулювати консолідовану позицію/

До речі, з цього питання навіть відбудеться зустріч Віктора Ющенка з головою Конституційного суду.

Стрічка новин