Сесія Полтавської обласної ради сьогодні співпала з візитом Президента

Тому правоохоронці як ніколи ретельно перевіряли запрошених на сесію і не всім водіям дозволяли паркуватися біля облдержадміністрації з боку вулиці Сінної. Серед таких опинилася і наша студійна машина. Однак президентська суєта не завадила депутатам вчасно розпочати сесію і розглянути чотири десятки питань.

Чергову сесію обласної ради почали з приємного – після традиційного гімну вручили нагороди і почесні грамоти. А депутат від комуністичної партії привітав присутніх з 90-ю річницею Жовтневої революції. Після привітань прейшли до питань порядку денного. Спочатку говорили про гроші – до загального фонду обласного бюджету надійшло 223 мільйони гривень, а це майже на 7% більше запланованого. Збільшення надходжень у бюджет області 1-й заступник начальника фінансового Управління облдержадміністрації пояснив ростом зарплат – за рахунок них і відрахування у головну скарбницю регіону зросли. Також на сесії затвердили обласну програму «Репродуктивне здоров'я» аж до 2015-го року. Саме в рамках цієї програми у попередні роки була створена служба планування сім'ї, дитячої та підліткової гінекології та ряд інших проектів. За останні роки в області збільшився показник народжуваності і знизився рівень абортів. У 2006-му не трапилося жодного випадку материнської смертності, але залишаються проблеми невиношування та безплідності.

Говорили на зібранні і про соціальний захист інвалідів – таких в області сьогодні проживає більше 77-ми тисяч. А от програму сприяння соціально-виховній роботі із засудженими у виправних закладах регіону депутати не затвердили. Однак згодились заснувати обласну премію імені Макаренка для педагогічних працівників за вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти та виховання молоді. Також присутні підтримали програму увічнення пам'яті видатних земляків та ряд інших питань. Всього їх на сесії розглянули близько сорока.

Стрічка новин