У Котелевському районі жінка побила свого шестимісячного сина та намагалася задушити його

А у Кременчуці мати з особливою жорстокістю нанесла тілесні ушкодження своїй малолітній доньці. За цей рік Полтавська обласна прокуратура порушила 13 кримінальних справ по попередженню насильства в сім'ї. Практика свідчить, що не в останню чергу діти і підлітки залишають домівки саме через знущання і жорстоке поводження з ними батьків.

Держава сьогодні впроваджує цілий ряд програм і заходів, направлених на захист дітей та молоді від насильства, жорстокості, утвердження здорового способу життя, однак є ще занадто багато проблем, які залишаються нерозв'язаними. В тому числі – і дитяча безпритульність. Практика свідчить, що не в останню чергу підлітки залишають домівки саме через домашнє насильство – знущання і жорстоке поводження з ними батьків чи родичів. Як результат – поширення дитячої бездоглядності та загострення криміногенної ситуації у молодіжному середовищі. Тільки в Полтавській області на сьогодні у складних життєвих обставинах знаходиться дві тисячі сімсот дітей. Протягом цього року відносно них вчинено більше шістсот двадцяти фактів насильства у сім'ї.

Прокуратура Полтавської області у поточному році провела ряд перевірок додержання вимог Законів України «Про захист суспільної моралі», «Попередження насильства у сім'ї» та інших документів, спрямованих на захист морального і фізичного життя дітей. Перевірялися служби у справах неповнолітніх, відділи освіти, культури, охорони здоров'я. За наслідками перевірки порушено 8 кримінальних справ, внесено тридцять три документи прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто п'ятнадцять посадових осіб.

/Микола Дубинка, помічник прокурора Полтавської області з питань захисту прав і свобод неповнолітніх

Наприклад, у Кременчуці мати злісно не виконкувала свої обов'язки по вихованню малолітньої доньки, 99-го року народження. У лютому поточного року з особливою жорстокістю спричинила їй тілесні ушкодження. Прокуратура міста щодо жінки порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого сатттею 166 Кримінального кодексу, тобто, злісне невиконання батьками своїх батьківських обов'язків. Справа направлена до суду з обвинувачувальним висновком/

За цей рік Полтавська обласна прокуратура вже порушила тринадцять кримінальних справ за фактом насильства в сім'ї. Крім того, у Решетилівському районі виявлений випадок розповсюдження порнографії серед учнів школи. Шістнадцятирічний хлопчик став жертвою чотирьох однолітків, які досхочу познущалися над ним у корівнику. Вони також змусили хлопця стати героєм порнографічного відео, яке розповсюдили серед учнів школи. Прокуратура Решетилівського району за цим фактом порушила кримінальну справу.

А мешканці Зіньківського району, використовуючи відеокамеру мобільного телефону, виготовили порноролик, який розмножили на ДіВіДі-дисках та розповсюдили серед декількох неповнолітніх.

У Котелевському районі жінка жорстоко побила свого шестимісячного сина та намагалася задушити. Прокуратура порушила за фактом умисного нанесення тяжких тілесних ушкоджень кримінальну справу. А районний суд засудив жінку до семи років позбавлення волі. Цю історію детально висвітлювало одне із всеукраїнських видань.

/Микола Дубинка, помічник прокурора Полтавської області з питань захисту прав і свобод неповнолітніх

Чинним законодавством заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Однак, на території школи в селищі Радалівка Глобинського району розташований магазин одного з приватних підприємців, в якому здійснюється продаж алгкогольних та тютюнових виробів. За поданням прокурора Глобинського району зазначені порушення законодавства усунені та магазин припинив продаж цих виробів/

Стрічка новин