Відлуння минулих років або синдром ремонтних робіт – так можна назвати ситуацію навколо будинку №2 по вулиці Комсомольській

Полтавська родина тут мешкає у будинку, який став небезпечним внаслідок ремонту ливневої каналізації ще 3 роки тому: одну з несучих стін зовні підтримують дві дерев'яні балки, а практично у кожній кімнаті квартири по стіні йде тріщина.

У 2004 році біля будинку №2 по вулиці Комсомольській міське житлове управління проводило ремонт зливової каналізації. Наслідком цих робіт стало обвалення однієї з несучих стін будівлі. Дві з трьох родин, які мешкали тут, звернулися до суду, останній зобов'язав міськвиконком надати їм житло. Родина Щербин залишилась жити у аварійному будинку. Сім'ї з 6 чоловік, двоє з яких – маленькі діти-сироти, яких виховує бабуся, запропонували тимчасове помешкання у одному з гуртожитків площею 12 квадратних метрів. Звичайно, родина відмовилася жити у таких умовах. Хоча їхня власна оселя навела страху навіть на нашу знімальну групу. Дерев'яні балки стелі прогнулися, подекуди сиплеться штукатурка, інколи просто на голови дорослих та дітей. А нещодавно трапилася надзвичайна подія.

/Любов Щербина, мешканка будинку по вул. Комсомольській,2

У спальній кімнаті 14 жовтня впала стіна, півстіни, вагою 200-300 кілограмів/

На щастя, під час обвалу стіни не постраждалі діти, які там знаходились. Постраждало лише дитяче ліжко, яке стіною розбило вщент. Щербини вважають, що жити тут просто небезпечно і хочуть отримати нормальне житло, як і їхні колишні сусіди. Виконуючий обов'язки начальника управління житлово-комунального господарства Олег Калінічев говорить, що наразі у міста немає вільних житлових фондів. Управління вважає єдиним виходом з ситуації надання родині тимчасового житла (тих самих 12 квадратів), поки у їхньому будинку зроблять капітальний ремонт.

/Олег Калінічев, в.о. начальника управління житлово-комунального господарства

Ми можемо всередині зробити штукатурку, посилити стіни, з зовнішньої сторони подивитись, якщо там дійсно є тріщини/

Проте, жити під час ремонту на 12 квадратах ушістьох Щербини відмовляються, тому це питання зависає у повітрі. Як запевнила Любов Щербина – якщо процес забезпечення новим житлом сім'ї затягнеться – вони також звернуться до суду, як і дві інші родини, їхні колишні сусіди.

Стрічка новин