До сімнадцяти відсотків спожитої електроенергії на українському енергоринку складають заходи з освітлення, тільки споживачі Полтавщини потребують щорічно близько 6-ти мільярдів кіловат годин

Саме заходи з енергозбереження, зокрема, альтернативні нинішнім джерела освітлення, дозволять запобігти неминучому у майбутньому енергодефіциту. У рамках Європейського тижня якості фахівці Державного підприємства «Полтавастандартметрологія» на прес-конференції розтлумачували переваги новітніх освітлювальних приладів, які пропонують нині полтавські торговельні підприємства.

Лампи освітлення, до яких звик полтавський споживач, мають назву лампи розжарювання. Й справді, традиційне приладдя більше гріє, ніж освітлює. Додайте порівняно низьку якість світлопередавання, термін експлуатації та великі енерговитрати, й отримаєте прилад, який ніяк не відповідає енергетично ефективному обладанню завтрашнього дня. В той час, наголошують фахівці підприємства «Полтавастандартметрологія», європейські країни досягають економічних успіхів за рахунок саме енергозберігаючих джерел освітлення. Аби наслідувати позитивний приклад, вважають фахівці, держава має втрутися у цінову політику підприємств-виробників нових ламп освітлення. Проти півтори гривні, що коштує популярна нині лампа, компактна люмінісцентна вдесятеро дорожча. Строк експлуатації останньої, зате, у двадцять разів перевищує термін дії звичних ламп. На ринку сьогодні якісний товар представляє Рівненьський завод «Газотрон», а також визнані у світі бренди. Та 75 відсотків представленого в Україні ринку таких товарів – це продукція китайських виробників. Їхні товари, підрахували спеціалісти, економлять третину енерговитрат в Україні. Однак, не завжди без спеціальних досліджень можна вирізнити справжню китайську лампочку серед можливого фальсифікату. Представники стандартметрології не мають права вилучити неякісний товар чи притягти до відповідальності винних. Залишається лише популяризувати знання серед споживачів.

/Анатолій Воронков, генеральний директор ДП «Стандартметрологія»

Якби держава у законодавчому плані потурбувалася про надходження на ринок якісного високтехнологічного обладнання, я – за те, щоб взагалі вилучати неякісний товар ще на кордоні/

У Центрі випробувань електичних ламп та технологічного обладнання досліджують близько 50-ти різновидів ламп освітлення за двадцятьма показниками. Установа, що за майже сорок років роботи визнана в Україні як єдиний заклад остащений новітнім комплексом спецобладнання та засобами вимірювальної техніки вибробування джерел освітлення різного класу накалювання. Ось ця унікальна лампа – один з двох існуючих в Україні еталонів світлового потоку. Консультують полтавські спеціалісти як українських, так й зарубіжних виробників. Нині, наголошують, тільки міцні конкурентноздатні підприємства самі вимагають чітких державних стандартів. Саме такій продукції й слід віддавати перевагу полтавському споживачеві. Вона має бути й маркована відповідно до Європейських правил.

Стрічка новин