6 листопада православні християни відзначають свято ікони Божої Матері «Усіх скорботних Радість»

Воно започатковане ще в кінці XVII століття. У Полтаві в Хрестовоздвиженському монастирі сьогодні відбулося храмове свято ікони «Упованіє всіх кінців землі».

Час від часу Господь посилає свою милість на народ, говорять церковні служителі. Один із таких проявів – поява ікони Божої Матері в різних місцях, через які Бог і здійснював свою благодатну допомогу. Така ікон є у Полтаві – «Упованіє всіх конців землі». У 1821 році у дзвіниці Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря смиренний інок Данііл Московченко написав фарбами на стіні зображення скорботної Божої Матері та зробив напис: «Діва Марія. Упование всехъ концевъ земли». Пізніше він попрямував до Києво-Печерської лаври, де і провів решту свого життя. Написана ж ікона залишилася на стіні. Протягом минулих десятиліть її неодноразово забілювали и навіть накладали штукатурку. Але щоразу ці матеріали осипалися і проявлявся Священний образ. У 1923 році Хрестовоздвиженський монастир закрили. Дзвіницю, як і весь монастир, зруйнували. Ікону було знищено. Зберігся список зразка ікони, втім, коли і хто його зробив, невідомо. Після відродження монастиря на початку 1980-х років ікона повернулася до Полтави.

У Хрестовоздвиженському монастирі 6 листопада щороку святкують пам'ять ікони та підносять молитву за всіх полтавців.

/Високопреосвященніший Филип, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький

Віримо, що Госпоь по молитвах Матері Божої пошле благодатну силу, віру, надію, любов у серця мешканців Полтави, усіх людей і покриє благодатним покровом наше благословенне місто/

Стрічка новин