Міністерство охорони здоров'я звертає увагу українців на наближення чергового епідемічного сезону

І прогнозує ймовірне підвищення захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції порівняно з минулими роками, оскільки є загроза розповсюдження нового вірусу грипу, до якого імунітет у людей відсутній. В Полтавській області вже відзначається сезонний підйом захворюваності, однак епідеміологічні пороги ще не перевищені. Готовність до грипозних та респіраторних епідемій обговорювали сьогодні на традиційній конференції медичної громадськості Полтавщини.

В Полтавській області епідеміологічний підйом захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції був у лютому та на початку березня. Епідемія тривала 5 тижнів, перехворіли 6% населення області. Були уражені епідемією всі міста та майже всі райони області. Однак є невеликий відсоток людей, які не хворіють на грип. Це обумовлено так званою генетичною стійкістю. Вона притаманна людині від народження.

Сьогодні віруси грипу та гострих респіраторних інфекцій чекають свого часу і готуються до нападу. Медики також готові до небезпеки, розповів нам головний державний санітарний лікар області Валентин Шаповал. Щоосені традиційно напередодні очікуваних масових захворювань проходить конференція медичної громадськості Полтавщини на цю тематику. Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я, в Україні епідемії грипу реєструються щорічно, різні за інтенсивністю, з охопленням окремих або всіх регіонів країни. В Полтавській області вже відзначається сезонний підйом захворюваності, але епідемічні пороги ще не перевищені. Найбільш уразливі перед грипом та гострими респіраторними інфекціями діти - їх питома вага у загальній захворюваності 56%, зазначає Валентин Шаповал. Взагалі щороку в області на такі інфекції хворіє 300-350 тисяч людей. Тільки за останній тиждень на Полтавщині вже зафіксовано 7 тисяч хворих.

Найбільш ефективним засобом профілактики грипу є проведення щеплень, переконаний головний санітарний лікар області. Їх використовує весь світ. Валентин Шаповал наводить приклад Іспанії та Франції - там щеплення роблять, як мінімум, сімдесятьом відсоткам населення країни.

/Валентин Шаповал, головний державний санітарний лікар Полтавської області

Вакцини коштують десь 60 гривень. А от лікування може коштувати в десятки, сотні разів більше. Люди можуть гинути. Тому необхідно щеплення всім нам. Я звертаюсь до всіх керівників всіх форм власності, щоб виділили кошти, закупили вакцини і інші препарати, диззасоби, тобто готувалися./

В аптечну мережу Полтавщини вже надходять вакцини, зареєстровані Міністерством охорони здоров'я - бельгійського, голандського, швейцарського, французького та російського виробництва, зазначає Валентин Шаповал. Крім минулорічних вірусів грипу «Вісконсин» та «Малайзія», в Північній півкулі, і зокрема в Україні, буде циркулювати також штам «Соломонові острови», до якого у людей ще немає імунітету. А Полтавщина на сьогодні вважається областю з середнім рівнем захворюваності - це значить, уточнює головний санітарний лікар, що в будь-який час в регіоні може початися епідемія.

Стрічка новин