Година знадобилася полтавським правоохоронцям, аби розкрити три пограбування поспіль, які трапилися нещодавно в Октябрському районі

Оперативні спільні дії, й зокрема, допомога кінологів, дозволили викрити злочинця, а нашій знімальній групі додали приводу познайомитися з чотирилапими помічниками міліції.

Східно-європейська вівчарка Рейна не просто справжня красуня, а й велика розумниця. Це вона разом з наставником, старшиною міліції Віктором Скирдою швидко вийшла на слід крадія, тим самим забезпечивши оперативне розкриття злочину. Досвідчений інструктур працює переважно із тваринами жіночої статі, вони, говорить, спритніші за кобелів. Останні ж – справжні бійці: наздогнати об'єкт, відвоювати територію, а чи просто продемострувати дива дресирування – це до них. Як, наприклад, ветеран кінологічного центру пес Дон: на морді – наслідки численних баталій, у глибині собачої душі – добрий й люблячий норов. Ротвейлер Герда кожного року відправляється зі своїм наствником до Умані на охорону паломників, спаніель Джек – не просто пустунчик, а ще й вправний вишукувач наркотиків. Нині два полтавські інструктори з собаками виконують миротворчу місію у Косово. На першості України серед кінологічних центрів Грей Андрія Смолінського та Жак Сергія Сіренка посіли третю сходинку.

Добова норма для такого пса як Аргон – 600 грамів однієї крупи, чотириста іншої, 600 грамів м'яса та півтора кілограма субпродуктів. Утім, та віддана служба, що несуть тварини на благо людини, виправдовує усі витрати держави на їх утримання.

Полтавський кінологічний центр управління внутрішніх справ існує понад 70 років. Теперішнє керівництво управління впритул зайнялося справами кінологів: розширюються площі, розводиться молодняк. Допомагають спонсори, працює ветеренар. Кадри, які приходять на службу, обов'язково мають пройти навчання у Житомирській школі міліції – єдиному в Україні спецзакладі. Людей недобрих й нетерплячих виставляють за ворота.

/Олег Шабельник, заступник начальника центру

Без любові людини до собаки служби не вийде, бо тварина й людина мають бути одним цілим./

Так вважають кінологи. Ну а питання доцільності допомоги тварин у сучасному прогресі взагалі вважають зайвим. Службу без найнепідкупніших міліціонерів, як називають братів наших менших, просто не уявляють.

Стрічка новин