У полтавських цінителів поезії – свято: у бібліотеці імені Котляревського пройшла презентація двох збірок талановитого літератора Миколи Вітченка

Збірка афоризмів «Капітелі сумління» та книга віршів «Клич останніх журавлів» привернули до себе увагу поціновувачів мистецтва.

Збірки творів Миколи Вітченка, які презентували у бібліотеці імені Котляревського, відрізняються одна від одної тематикою. «Клич останніх журавлів» – це ліричні думки, спогади, сподівання та жаль митця. Тут читач знайде вірші про долю України, нашу гірку історію, перестраждану Перемогу, важке повоєнне дитинство. Тональність книги мінорна, але від цього читання не стає втомлюючим, навпаки, хочеться далі і далі занурюватись в сум автора, який непомітно лікує душу. Микола Вітченко говорить – натхнення для написання цих віршів він черпає у себе на садибі в селі Матвіївка. Саме мальовничі краєвиди України народжують ті романтичні та сумні почуття, які виливаються на папір. Збірка «Капітелі сумління» – це реакція на сьогодення, на те, що відбувається у нашій країні. Широкий діапазон тем: від політичних до етичних, від екологічних до теологічних, від економічних до інтимних. Натхнення автор бере просто з екрану телевізора.

Збірки демонструють багатогранність душі митця. З однієї сторони – прагматичної: Микола Вітченко сміливо демонструє недоліки суспільства, його негативні риси. З іншої – романтичної: автор розкриває усю свою любов до рідної землі, до своєї історії, до матері, до всього того, що ми називаємо батьківщиною.

Стрічка новин