Вибори до Верховної Ради минули, та ще багато хто пам'ятає проблеми зі списками виборців, з якими багатьом довелося зіштовхнутися

Їх нарешті почали вирішувати, принаймні, про це свідчить уведення в дію закону про державний реєстр виборців.

Проблеми зі списками виборців, які систематично виникають під час кожних виборів, нарешті можуть бути вирішені. Єдиний реєстр виборців, про який так довго говорили, уже почали створювати. У Полтаві відділів ведення реєстру три: відповідно, в Київському, Ленінському та Октябрському районах.

22-го лютого нинішнього року був прийнятий закон про державний реєстр виборців. В дію він вступив з 1-го жовтня і передбачає формування реєстру через відповідні структури - це, відповідно, органи ведення, що є в кожному районі міста, та адміністрування, що знаходиться в облдержадміністрації.

Уже з початком діяльності відділи ведення державного реєтру виборців зіштовхнулися з певними проблемами, говорить завідуючий відділом Октябрського райвиконкому Юрій Вовченко. Так, Центральна Виборча Комісія мала б забезпечити органи ведення списків відповідною електронною програмою. Наразі ж, зазначає Юрій Вовченко, навіть не оголошей тендер на розробку такого продукту. Та ж програма, що існує на сьогодні, дещо недосконала.

/Юрій Вовченко, завідуючий відділом ведення державного реєстру виборців Октябрського РВК

Якщо вона перейде до відділів - будуть певні проблеми. Законодавець не розписав, як оновлювати базу, яку видасть ЦВК/

А от переваги єдиного державного реєстру значні, наголошує завідуючий відділом, і перш за все, така система унеможливить появу так званих двійників у списках виборців. До того ж, уточнення реєстру буде відбуватися щорічно з 1-го до 20-го вересня. Нині спеціалісти звертаються до полтавців, аби ті, не чекаючи повідомлення, звертались до відповідних органів, щоб внести виправлення. Адже, як показали останні вибори, помилок у списках було немало. Продемонстрував виборчий процес іще одну особливість наших громадян.

/Юрій Вовченко, завідуючий відділом ведення державного реєстру виборців Октябрського РВК

До нас протягом формування списків не звернулася жодна людина, проте за тиждень була досить велика явка, коли уже не можна було нічого зробити/

Загалом же, говорить Юрій Вовченко, перший якісний реєстр виборців формуватиметься не менше, аніж півтора року, оскільки доведеться перевірити велику кількість людей.

Стрічка новин