На відзначення 300-річчя Полтавської битви може вплинути політична ситуація в країні

Адже, хоча і вийшов Указ Президента про вшанування дати, все ж на рівні держави ніякої реакції ще немає. Про це повідомили сьогодні на засіданні організаційного комітету з підготовки до відзначення річниці.

Розпочали засідання з доповіді радника міського голови, очільника архітектурно-ландшафного підкомітету Валерія Трегубова про результати наради, яка днями відбулася в Києві у Міністерстві закордонних справ. Столиця зібрала провідних науковців, працівників державних архівів, представників Києво-Могилянської Академії, державних діячів. Причиною ж зібрання послужив Указ Президента України про відзначення 300-річчя подій, пов'язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського договору. В ході обговорення, розповідає Валерій Трегубов, єдиної думки щодо формату відзначення дати не було: дехто стверджував, що події війни були трагічними, а тому і захід має бути по вшануванню загиблих. Були й думки, що дату необхідно відзначати в позитиві. Саме цю точку зору й поділяла полтавська делегація. Загалом же, стверджує Валерій Трегубов, на рівні держави поки що ніякої реакції на Указ Президента немає. Через це Полтавський організаційний комітет планує подати до Кабміну конкретні пропозиції по відзначенню 300-річчя Полтавської битви.

Під час нинішнього засідання учасники обговорили і низку питань. Зокрема, підсумки конкурсу на виготовлення логотипу до відзначення 300-річчя, проект детального планування території Державного заповідника «Поле Полтавської битви». Що ж до нового наповнення «Поля», то кожен об'єкт планують розглянути окремо, і лише потім приймати відповідне рішення.

Стрічка новин