Прах радянського воїна Степана Хапікала, який загинув під час визволення Таллінна, нині вшанували в селі Новий Тагамлик

Саме тут Степан Хапікало провів дитячі роки. До того ж, саме завдяки учням місцевої школи було проведе дослідження і знайдені родичі визволителя. Була тут сьогодні і уповноважена Верховної Ради з питань прав людини Ніна Карпачова та представники органів державної влади різних рівнів.

Перепоховають прах Степана Хапікала, який загинув під час визволення Таллінна, у Полтаві. Та напередодні мітинг провели і у селищі Новий Тагамлик, де визволитель провів дитячі роки. Аби вшанувати пам'ять Степана Хапікала, зібралося чимало людей. Приїхали сюди і уповноважена Верховної Ради з питань прав людини Ніна Карпачова з делегацією секретаріату у 45 чоловік, племінники загиблого – Володимир Хапікало та Наталія Однойко, заступник голови облдержадміністрації Сергій Ясинський, заступник міського голови Полтави Віталій Нікіпєлов, представники райдержадміністрації, селищної ради та інші. Під час свого виступу Ніна Карпачова відзначила керівництво та учнів місцевої школи, які доклали зусиль, аби відшукати родичів радянського воїна. Спеціально для цього вони навіть створили загони, які ходили по селу та розпитували мешканців. Як виявилось, Степана Хапікала тут пам'ятають.

/Ніна Карпачова, уповноважений ВР з питань прав людини

Я хочу вам низько вклонитися за те, що Полтавська земля всі 63 роки берегла пам'ять про свого сина/

Питання ж навколо невідомих поховань виникають і будуть виникати, зазначила Ніна Карпачова. Адже, в Україні нині, на відміну від сусідніх Росії та Білорусії, немає державної структури у Міністерстві оборони, яка б на професійному рівні вела пошукову роботу. А знати необхідно, додає вона, кожне ім'я визволителя.

/Віталій Нікіпєлов, заступник міського голови

І ми можемо говорити, що ми є народ. Оскільки Україна здатна захистити свого сина навіть через 63 роки. Тільки якщо ми будемо гідні пам'яті предків, тоді нам усміхнеться доля/

Згадали під час виступів усіх воїнів, які полягли за визволення України і світу вцілому. При цьому наголосили, що ще близько півмільйона українців після Другої світової війни й досі лежать у чужих землях. По закінченню ж мітинга відслужили коротку панахиду.

Стрічка новин