Вступ до НАТО – це сьогодні чи не найбільш обговорювана проблема в Україні

Мало того, що на цьому питанні будуть свої передвиборні програми партії, так ще й засоби масової інформації періодично говорять то про збільшення, то про зменшення шансів держави на інтеграцію. Насправді ж, Україна на даному етапі лише співпрацює з євроантлантичним альянсом, а про вступ як такий мова поки що не йде, пояснює начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Дмитро Орлов, до якого ми звернулися за роз'ясненням.

Суперечливі питання навколо вступу України до НАТО культивуються останнім часом досить активно, особливо, під час чергових чи позачергових виборів. Насправді ж Україна співпрацює з цією організацією ще з початку своєї Незалежності, а точніше – з 1992-го року. З того часу розробляються щорічні цільові плани «Україна – НАТО».

/Дмитро Орлов, начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА

Тобто, зараз не стоїть питання членства України, а лише питання співпраці з організацією, яка є основою безпеки на європейському континенті/

Аби вступити до організації, Україна має виконати певні зобов'язання, зокрема, провести низку реформ: економічних, політичних, судових тощо.

/Дмитро Орлов, начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА

Я думаю, що все можливо, ми все можемо зробити, просто в нас великий обсяг домашньої роботи, яку ми всередині країни повинні виконати, аби говорити про вступ до ЄС та НАТО/

Сама ж процедура всупу до НАТО, пояснює Дмитро Орлов, для всіх держав однакова: якщо країна відповідає критеріям членства в альянсі, то вона повинна отримати запрошення на вступ. І лише потім дане питання вирішуватиметься у формі внутрішніх процедур. В Україні поки що всі політичні сили мають домовленість, за якою це питання має вирішуватись через всеукраїнський референдум.

Стрічка новин