Нещодавно ентузіаст-конструктор з Чернівців зробив автомобіль з дуба

Над своїм витвором він працював практично без вихідних майже півтора роки. До каркасу старого авто конструктор прикріпив дерев'яні частини з брусочків мінімум два на два сантиметри, склеєні чи скріплені між собою шурупами.

Ідея авто з дерева – не нова. За кордоном вже існують подібні машини. Хоча загалом їх дуже мало – десь менше десятка, а схожого на чернівецький витвір немає ані в Україні, ні в СНД. Чим захоплюються полтавські автомобілісти? Напередодні 28 жовтня – Дня автомобіліста та дорожника – цю тему досліджувала Інна Безугла.

Кількість автомобілів в Україні щороку збільшується. Автомобілісти - теж творчі люди. Вони виявляють свою любов яскраво. Так на автомобіль небесного кольору у Полтаві реагують жваво. Його власник Олег Пругло запевняє – це і помічник, і друг, і член сім'ї. Активно цікавиться незвичайним авто молодь. Автомобіліст пояснює: запорожець передньоприводний, донором для нього виступив старий автомобіль Опель. Олег Євгенович хотів створити комфортний і швидкісний автомобіль, але, який все ж таки буде нагадувати запорожець.

/Олег Пругло

Дуже хотілося зробити прототип нашого автомобілебудування. Робили рік, як і попереднього, бо і небагато часу є для того, щоб цим хоббі займатись, і немає деталей. Все доводиться робити вручну/

Авто розвиває швидкість 140 кілометрів за годину, принаймні, на більше водій його не випробовував. Двигун при цьому працює тихо. Знайомі та близькі, говорить автолюбитель, давно звикли до його своєрідної хвороби на антикваріат. Допомагають знаходити деталі, підказують, де можна взяти раритети.

/Олег Пругло

Дружина вже теж ставиться нормально. Якщо на перший автомобіль вона реагувала не дуже прихильно, то до цього звикла і навіть сідала за кермо. Їй сподобалось/

Старовинною машиною горбатий запорожець Олег Євгенійович не називає. Втім, говорить, напевно, всім цікаво, яким транспортом користувалися батьки чи діди. Починалося ж усе з дитячої мрії, коли майже кожному хотілося мати свій автомобіль, а найдоступнішим у ті часи був саме запорожець. Керувати автотранспортом вчитився ще з 7 класу. Мрії, запевняє автолюбитель, все ж збуваються і втілюються у життя.

Стрічка новин