У середу по всьому місту можна було почути сигнал сирени – це була планова перевірка засобів оповіщення Полтави

Проводять її раз на рік, повідомили нам у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Однак мало хто знає, як треба поводитися, коли чуєш сирену.

Якщо немає війни, це не значить, що системи оповіщення не потрібні. З кожним роком у світі трапляється все більше стихійних лих і аварій. Щоб попередити населення про небезпеку, і потрібні сирени. У Полтаві перевірку систем оповіщення проводять раз на рік. Цього разу це припало на 24 жовтня. Загальноміський сигнал сирени – це не просто набридливий звук. Кожен, хто його почує, повинен увімкнути обласне радіо, по якому, паралельно з сиреною, транслюють спеціальне повідомлення, і переконатись, що тривога навчальна. У іншому випадку виконувати вказівки, які прозвучать. Радіо має бути у кожній оселі, зазначає начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій.

/Володимир Кушнаренко, начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій

Міністерство вимагає, ми вимагаєм, щоб ні в якому разі радіоточки не вимикали. Я розумію - музику не послухаєш, але важливі повідомлення повинні проходити обов'язково/

В області є 15 хімічно- та вибухонебезпечних об'єктів, зазначає Володимир Кушнаренко. Тому системи оповіщення місту необхідні. На кожне із підприємств записане спеціальне аудіоповідомлення – що робити людям, якщо трапиться аварія. У разі необхідності його, під звуки сирен, будуть транслювати по обласному радіо. Крім того, у місті на сьогодні збереглися 94 захисні споруди, заспокоює начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій. Знаходяться вони на різних підприємствах та організаціях і призначені для укриття робочої зміни об'єкта. Найбільші захисні споруди вміщують 1200 людей. Всі вони залишились у спадок від радянських часів – на нові у незалежної України немає коштів. Тому сьогодні стоїть завдання – те, що маємо, зберегти, зазначає Володимир Кушнаренко. А це зробити непросто.

/Володимир Кушнаренко, начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій

Ви знаєте - було підприємство, розвалилось підприємство, комусь передали. У нас зараз іде боротьба - якщо ти купив підприємство, повинен поставити на свій баланс цю споруду. Ти за нею повинен дивитися, підтримувати в робочому стані, готовності до використання. І це у нас дуже важко іде/

Крім часу, найбільша загроза старих захисних споруд – це мисливці за металобрухтом, зазначає Володимир Кушнаренко. Через них цілі об'єкти, які могли б врятувати людські життя, стають для цього непридатними.

Стрічка новин