Двічі на рік з обласного збірного пункту на військову службу відправляється більше тисячі призовників

Цієї осені лави Збройних Сил України з Полтавщини поповнить 1178 осіб. Відправка призовників до військовий частин здійснюватиметься за змішаним типом. Більшість полтавських юнаків служитиме у сухопутних військах. Частина поповнення охоронятиме державні кордони, громадський порядок та важливі державні об'єкти. Служитимуть полтавські призовники і у повітряних та військово-морських силах. Сьогодні з обласного воєнкомату урочисто відправляли осінніх призовників на службу до Збройних Сил України.

В актовій залі обласного воєнкомату – урочисті проводи. Ніяких материнських сліз та сумних дівочих очей. Тут – лише призовники, їх керівники та запрошені гості. Як зазначає керівництво обласного воєнкомату, нині до лав Збройних Сил призиваються кращі, якщо вони тут, то значить, що ці 18-річні юнаки фізично загартовані, мають високі морально-ділові якості і головне, це – ті хлопці, які погодилися служити в армії. Гості, зокрема, заступники міського голови Віталій Нікіпєлов та обласної адміністрації Надія Мякушко бажають майбутнім військовим використовувати зброю лише для захисту Вітчизни та пропонують звертатися у разі потреби, навіть обіцяють підтримати після проходження строкової служби, у тому числі – зі здобуттям вищої освіти.

Самі ж призовники настанови слухають уважно, вплив військової дисципліни відчувається ще до прибуття на місце служби. На інтерв'ю хлопці погоджуються тільки після дозволу керівника. В армію, говорять, пішли не з примусу.

/Костянтин Мандрига, призовник

В мене брат служив в армії, батько. Сам хочу піти туди, щоб подивитися, як там, і якщо сподобається, хочу залишитися в армії.

- Дівчина листи писати обіцяла?

- Звичайно, говорила, що чекатиме./

Для майбутніх військових поетеса Тамара Голобородько навіть написала пісню, яку виконав лауреат премії та відзнаки Міністра Оборони Володимир Ромаскевич.

Кожні щопівроку українська влада покращює умови служби в армії. Скажімо, цього року харчуванням призовників на Полтавському обласному збірному пункті будуть займатися не військові, а цивільна установа.

Після урочистих проводів частина призовників матиме останню можливість попрощатися із рідними та коханими. А вже за кілька днів всі вони відправляться служити Вітчизні.

Стрічка новин