На старому полтавському аеродромі розбився вертоліт МІ-8

Усіх постраждалих направили до лікарень, а пожежу ліквідували. На щастя, аварія та її наслідки були умовними – Міністерство з надзвичайних ситуацій разом з відповідними службами сьогодні проводили навчання на території летовища.

Такі навчання, говорить керівник Андріан Орліковський, є одними з перших на Україні. Так вийшло завдяки залученню до них великої кількості авіатехніки. Задіяно два літаки та вертоліт. Загалом ліквідували наслідки аварії 106 чоловік. Це – працівники Головного Управління МНС області, сили Спеціальної воєнізованої аварійно-рятувальної частини, авіазагін з Ніжина, персонал Східного регіонально-координаційного центру, управління авіації МНС, співробітники МВС, медична служба, СБУ та прокуратура. За легендою, зник зв'язок з вертолітом, який вилетів за маршрутом «Ніжин - Полтава». Спочатку для пошуку направили ніжинський літак АН-30. Він не знайшов місця падіння вертольоту і з Ніжина знову вилетів на пошуки інший літак – АН-26. Тим часом з Харкова піднявся у повітря вертоліт МІ-8, пошукові якості якого набагато кращі, ніж у АНів. Саме він і знайшов місце аварії. Рятувальники з гелікоптеру проінформували координаційний центр МНС та надали першу медичну допомогу трьом постраждалим. На місце падіння для боротьби з вогнем прибули пожежники. Медична служба почала евакуйувати постраждалих. Співробітники МНС за допомогою спеціальної пилки розчищали умовний шлях до постраждалих. Вся операція зайняла лічені хвилини. Заступник голови облдержадміністрації Сергій Ясинський назвав приємним факт проведення таких навчань у нашій області. Адже, за його словами, це одна з найбільш приближених до реальних умов операцій. Це – дуже важливо, тому що в реальності усім службам треба дуже швидко реагувати на будь-який розвиток подій.

Подібні навчання проводили у Харьківській, Київській, Івано-Франківській областях. Але, говорить начальник Головного управління МНС області, полтавські є одними з наймасштабніших. Він високо оцінив дії усіх залучених відомств.

/Андріан Орліковський, начальник ГУ МНС України в Полтавській області

Тут працювали і медицина, і МВС, і прокуратура, й СБУ – всі взяли участь. Вийшла добра співпраця. Всі служби спрацювали, і це – головне досягнення цих навчань./

Умовну пожежу загасили, умовним пострадждалим надали першу медичну допомогу, а міліція завзято відганяла умовних мародерів. Усі служби обіцяють таку ж злагодженість та швидкість під час реальних надзвичайних подій, якщо такі відбудуться.

Стрічка новин