Вперше цього року Полтава приймає естафету міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Український контекст»

Кращі доробки документалістів світу будуть представлені цими днями до безкоштовного перегляду у вузах, школах, структурах, підрозділах МВС та закладах культури. Влаштувати таку доцільну й масштабну акцію у Полтаві вдалося зусиллями Полтавської філії Суспільної Служби України за підтримки обласної організації Національної спілки письменників України та міської влади. У рамках проекту «Мандрівний фестиваль про права людини» було проведено й обласний конкурс творчих робіт серед молоді.

До уваги журі конкурсу брало творчі, художні та фотороботи. Дарма, що нині інтернет допомагає викласти будь-які думки на папір, а все ж, відзначали експерти, у кожному творі відчувалася позиція автора, небайдуже ставлення до нагальної проблеми нашого суспільства. «Аби захищати права, треба їх добре знати» – говорять молоді творці. Продемонстрованими роботами вони здивували навіть професіоналів.

/Анастісія Чечотка, учасник

Мене зацікавила проблема продажу людей за кордоном й саме момент вибору, адже жодна жінка не скаже відверто, що вона, перш ніж вдатися до такого кроку, не знала про можливі наслідки/

Визнані майстри кіно, відзначаючи високий рівень творчості полтавської молоді, зазначили й про актуальність документального кіно у світлі проблеми захисту прав людини. На жаль, широкому загалу таке кіно не доступне – кінопрокат та відеопромисловість опікуються, в першу чергу, касовими зборами. Документальні стрічки, які не розважають, а примушують мислити, – так званий «неформат».

/Геннадій Кофман, директор фестивалю

На документальне кіно абсолютно адекватно реагує наша молодь. Вони не просто переймаються проблемою, а після перегляду, який, до речі, може тривати при повному залі кілька годин, можуть зробити вже якіісь кроки у подоланні проблеми. Й ми цього прагнемо/

Завдання теперішнього етапу – зробити так, щоб найширше коло глядачів могло переглянути актуальні документальні фільми. Щоб енергія небайдужості охоплювала все більше й більше молодих душ. Цьогорічний фестиваль залучив 25 населених пунктів країни. У майбутньому – конкурс відеоробіт молодих аматорів, найталановитішим – підтримка у професійному зростанні. У Полтаві фестивальні фільми можна переглянути безкоштовно 26 жовтня о 14 годині у приміщенні Центральної міської бібліотеки, що на Алмазній, 6, та 27-го з 13-ої до 16-ої години на Соборному майдані у Спілці письменників.

Стрічка новин