Українські трудові мігранти у 2006 році переслали на батьківщину суму, тотожну восьми відсоткам вітчизняного ВВП

Такі дані оприлюднив Міжнародний фонд сільськогосподАрського розвитку спеціалізованого закладу ООН. Попереду українців – лише російські мігранти, ті перевели 13 мільярдів 800 мільйонів доларів. Рахували виключно банківські перекази Western Union та Contact.

Грошові перекази українських заробітчан удвічі перевищують прямі інвестиції у вітчизняну економіку з-за кордону. Таку інформацію надав Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку спеціалізованого закладу ООН. У середньому заробіток трудового мігранта складає 800 доларів на місяць, у Польщі на сільськогосподарських роботах можна заробити до півтори тисячі умовних одиниць. Назвати точну цифру, скільки ж українців шукає кращої долі, назвати не може ніхто. Виконуючий обов'язки начальника відділу у справах громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб Роман Бурнаховський говорить, що закордонних паспортів почали видавати значно більше в порівнянні з минулими роками. Щодо ПМЖ, то популярними країнами залишаються Росія, США, Ізраїль, Німеччина.

/Роман Бурнаховський, в.о. нач. ВГІРФО УМВС в області

В 2005 році виїхало близько 800 громадян України на постійне місце проживання до різних країн. У 2006 уже менше – 720. На сьогоднішній день - 468. За останні місяці значно збільшилася видача паспортів громадянина України для тимчасових поїздок. За кілька останніх місяців було видано майже три тисячі паспортів/

За деякими даними, 80 тисяч полтавців поїхало на заробітки. Серед них – і Олег Кільчевський, який уже 6 років проживає в Ірландії. Його мама Валентина говорить, що себе в Україні син не міг реалізувати – інженери нам не потрібні.

/Валентина Кільчевська

Спочатку було дуже важко, тому що він такий патріот своєї країни, і його рішення приймалося важко. Али ми бачили, як його гнітило, що він не може допомогти нам, своїй сім'ї, і ми його просто підтримали/

Нині він працює провідним інженером-проектувальником у престижній фірмі. Повертатися додому не хоче, говорить, що різниця між Західною та Східною Європою разюча. Та й родині має змогу фінансово допомогти.

/Валентина Кільчевська

Без його допомоги б не обійшлися – зараз чоловік в лікарні. Тим паче, у нас дуже довго не було ремонту в квартирі. Я дуже не зручно почувалася, коли приходили учні, їх батьки, ми не могли зробити його. І якби не його допомога, так би ми і сиділи в невідремонтованій квартирі/

Експерти вже кілька років намагаються з'ясувати – скільки ж українців виїхало за межі держави, цифри говорять, що від 2 до 7 мільйонів.

Стрічка новин