Відтепер нове приміщення офісу Полтавського відділення Українського Фонду культури буде обладнане комп'ютером, телевізором та програвачем

Сучасне устаткування – один з подарунків «Земляцтва Полтавщини» з нагоди 20 літнього ювілею громадської організації. У Галереї мистецтв численні друзі й соратники фонду вітали ювілярів.

22 вересня 1987 року на перші установчі збори у маленькій кімнаті однієї з полтавських установ зібралися тогочасний начальник обласного управління культури Петро Бондаревський, профспілковий лідер міста Олександра Сидоренко та ще кілька культурних діячів Полтави. Про що вони думали на момент утворення на Полтавщині фонду? Як виправдати довіру свого земляка й голови фонду Бориса Олійника й якомога результативніше долучитися до справи розбудови культурної ниви молодої держави. Йшлося на той час, мабуть, й про власні здорові амбіції – займатися добрими справами не за службовими обов'язками, а за станом душі, на громадських засадах всупереч сталим упередженням. На таке зважилися тоді одиниці. Вони й тепер – на передовій культурного фронту. Можливо, саме від небайдужої вдачі на цих людях майже не позначається плин часу.

/Володимир Пащенко, голова Полтавського відділення Українського Фонду культури

Ми хотіли б, аби про Полтавщину знали й не тільки за іменами історичних визначних постатей Котляревського, Сковороди й інших, а й по праці сучасних діячів культури, хто нині за мізерні зарплати продовжує справу уславлення краю й напрацюванню величезного духовного скарбу нашим нащадкам. Таких, як Едуард Головашич чи Віталій Скакун/

За приємними подарунками й вітаннями присутні хвилиною мовчання пам'янули активістів фонду Василя Лобурця, Віктора Батурина, Тараса Нікітіна, Лева Вайнгордта, Віктора Мирошниченка. Працювати Українському Фонду культури у Полтаві легко, зауважували гості, адже усіх полтавців об'єднують лише притаманні місцевим особливі струни культурної гідності. Ну а щодо Фонду взагалі, то, певно, не було б самої громадської організації, аби не полтавський її осередок – це вже зауважили самі спілчани.

Стрічка новин