Представників ковальського мистецтва на Полтавщині нині одиниці

Забуте ремесло поступово витісняють промислові технології, а відкрити при бажанні навіть невеличку кузню міському мешканцеві – доволі складно. Тому так дивуються й захоплюються поціновувачі прекрасного витворами, що кує ковальський молот сучасного майстра.

Анатолій Володимирович у мистецьких колах Полтави – людина нова. Та той творчий доробок, що вперше представив майстер широкому загалу, вразив й мистецтвознавців, й пересічних глядачів. Відчувається, що майстер у темі ковальства орієнтується давно й доволі впевнено. Тут – й жартівливі побутово-сувенірні композиції, й предмети, які відтворюють історичну епоху. Нині попит на рицарське знаряддя підвищився – прихильники історичних баталій залюбки придбали б такі ось обладунки, та сам майстер підприємницького хисту не має, а тому зазвичай просто дарує свої витвори добрим знайомим.

/Віктор Бондар, голова творчого об'єднання полтавських художників «Живопис»

Анатолій увійде в історію як основоположник відродження ковальського мистецтва. Бо він не просто створює якісь красиві речі, він відтворює історичні предмети/

Юрист за фахом, Анатолій Фіктянов багато часу проводить за книгами, вивчаючи побут минувшини. Багато подорожує по Кавказу, Азії, Сибіру. Де не буває, завжди відвідує пам'ятки старовини: церкви, собори, костьоли та музеї. Враження від побаченого згодом втілює у копії старовинних шоломів, ламп, підсвічників. У роботах вдало поєднуються сталь та дерево, мідь та шкіра. Привітати майстра на відкриття виставки прийшли члени творчих об'єднань, самодіяльні артисти, студенти, друзі, встигнуть познайомитися з прекрасним й інші полтавці – виставка продовжує свою роботу.

Стрічка новин