Економічні, юридичні, педагогічні, технічні та медичні – найпоширеніші спеціальності серед полтавської молоді

А заробітна плата, яка б задовольнила всіх опитаних, складає від п'ятисот до трьох тисяч гривень. Такі результати дослідження, проведеного міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Втім, менше третини випускників отримують роботу за фахом. Ринок праці перенасичений тими ж юристами та економістами. Аби поінформувати молодь щодо вакантних місць на підприємствах міста, у Полтаві, в міському будинку культури, пройшла соціальна акція «Допоможемо знайти роботу», під час якої потенційні спеціалісти могли поспілкуватися з роботодавцями.

Найбільш поширений метод пошуку роботи серед студентів – через знайомих та оголошення. Лише 10% користуються послугами центру зайнятості. Робота під час навчання негативно впливає на успішність, а оскільки молодь погоджується на більш низьку оплату праці, вона займає місця кваліфікованих спеціалістів. Взагалі ж близько 76% студентів прагнуть працювати за спеціальністю.

Паралельно проходить семінар, де студенти отримують навички представлення себе, спілкуються з юристами, психологами. Можливо, говорить заступник міського голови Лариса Семеняга, хтось не тільки напише тут своє перше резюме.

Прийти на підприємство та спробувати працевлаштуватись - психологічно важко для молоді. Саме тому в полтавських організаціях з'являється нова повноцінна посада - психолога.

Акцію «Допоможемо знайти роботу» започаткували минулого року. Її конкретні результати – 300 студентів полтавських вузів отримали запрошення на співбесіду з подальшим працевлаштуванням. Тому такий «Ярмарок вакансій» вирішили зробити традиційно щорічним. Нині запросили на нього кадрові агенції, відгукнулось удвічі більше виробничих підприємств.

/Лариса Семеняга, заступник міського голови

Зараз пи відверто і гучно говоримо про те, що не вистачає в нас робочих рук, молоді, яка б пішла на робочу професію. А значить, треба підіймати престиж робочої професії/

Стрічка новин