На виконання Указу Президента України щодо проведення робіт з ремонту, реставрації та реконструкції Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» та спорудження пам'ятників Іван

Нині розробляються нові туристичні маршрути, залучаються інвестори, обмінюються думками урядовці та представники місцевої влади, аби гідно відзначити ювілейну дату. Сьогодні на одному з об'єктів заповідника «Поле Полтавської битви» відтворювали історичні події й планували подальші заходи на виконання Указу Президента.

Сьогодні на Полі Полтавської битви, як й сотні років тому, чутно гармати. Разом з цим свої шаблі налаштовують й козаки. А вся полтавська громада не словами, а конкретними планами готується приймати ось тут нащадків справжніх шведів, гідно відзначаючи ювілей Полтавської битви.

Гармати роблять влучний постріл, барабани шведів карбують крок наступу, козацькі знамена здіймаються на пагорбі редуту – один з епізодів Полтавської битви вправно відтворюють учасники громадської організації «Спадкоємці Богдана Хмельницького». Розповідають, як торік на зустрічі зі шведськими урядовцями отримали схвальні відгуки про своє мистецтво від самих нащадків керманичів війська Карла ХІІ-го. Побільше б коштів, зауважують, й історичні події можна буде представляти на рівні, гідному уваги українських та іноземних поціновувачів. Та сьогодні поки що серед глядачів захоплюючого дійства – лише свої та київські журналісти, культармійці, а ще – випадкові перехожі. Останніх – піших та тих, хто прибув сюди на попутному транспорті, поряд з редутом зібралося чимало. Іноземному ж гостеві, говорять представники міської влади, окрім цікавих екскурсій треба запропонувати ще й гідну туристську інфраструктуру.

/Лариса Семеняга, заступник міського голови

Вже сьогодні пропонують свої послуги підприємці харчового та готельного бізнесу, приходять інвестори. Йдеться не лише про те, щоб прийняти сотні гостей на належному рівні під час святкування, а про подальший розвиток туристської галузі в Полтаві/

Щоб втілити всі починання у життя, й, зокрема, отримати прибуток від інфраструктури Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», необхідно замислитися й про момент законодавчого закріплення цих земель. Ще у 1981 році були визначені межі й кордони заповідних земель, коштів на складання акту у закладу відтоді так й не знайшлося. Сьогодні впритул до історично цінних об'єктів розміщуються місцеві підприємства, за відсутністю документу не виключено, що завтра на ці землі зазіхнуть підприємливі ділки. Між тим, Полтава подала свою заявку до відповідного міністерства щодо спорудження на цих землях пам'ятника й легендарному шведському королю.

Стрічка новин