З вересня цього року учні шкіл зобов'язані носити шкільну форму

Таке рішення ухвалив Сейм Польщі. У бюджеті країни передбачені кошти на безкоштовну видачу шкільної форми учням з незаможних родин. В Україні понад десять років діють Указ Пpезидента та постанова Кабiнету Мiнiстpiв про запровадження шкільної форми в середніх навчальних закладах. Повністю їх виконати не вдалося через відсутність фінансової підтримки з боку уряду.

Противники шкільної форми стверджують: прирівнювати всіх учнів під один стандарт не можна. Прихильники запевняють - шкільна форма допомагає вирішити проблему соціальної нерівності і щоденного вибору одягу.

У 27 полтавській школі єдину форму одноголосно на загальних зборах затвердили 2 роки тому. Наймолодші учні носять бордові костюми.

/Любов Любченко, завуч з виховної роботи ЗОШ № 27

Від тієї старої форми ми відійшли давно, ще у кінці 80-х. Потім довгий період – це починаючи ще з 90-х рр до кінця – був невизначений, коли діти, будемо так говорити, ходили, кому в чому заманеться. Це могли бути і джинси, і светри./

Нині у полтавських школах підтримують класичний стиль одягу. У 28 полтавській гімназії так уже 7 років. Коли учні з цим не погоджувались, влаштували тематичні дебати. Батьків же переконують – учні виявляють знання, а не одяг.

Правила дрес-коду діють і для вчителів. Учнів-порушників попереджують тактовно. Форма, говорять у школі, це зручність і дисципліна.

/Ірина Вікторівна, вчитель гімназії №28

В 1989 році я спробувала провести експеримент по введенню не шкільної форми, а ділового костюму. Тому що він дає можливість самовиразитися дитині. Це – не всі однакові, як з одного інкубатора/

Більшість дітей підтримує такі критерії зовнішнього вигляду.

/Катя, учениця 11 класу

Навпаки, допомагає відволіктися від зовнішнього виглядуі навчатись добре/

/Олег, учень 11 класу

Я – проти шкільної форми, але я – за діловий костюм. До нього треба починати звикати ще зі школи. Крім того, нас же не змушують ходити в усьому однаковому. Можна обрати собі колір сорочки, краватки, молодь може себе самовиражати/

Втім, на останні дзвоники 11-класниці все-одно повертаються до «старої форми»: коричневого чи синього кольору з білосніжними фартушками та бантами.

Стрічка новин