Україна готується до Року туризму

Кабінет Міністрів на виконання Указу Президента затвердив план заходів по підготовці і проведенню в 2008-му Року туризму і курортів. Серед іншого, у наступному році в Україні пройде засідання Ради з туризму країн-учасниць СНД, Всеукраїнський молодіжний туристичний фестиваль «Дивосвіт», конкурс серед школярів «Україна очами юних туристів».

Ще на початку цього року головним вектором гуманітарної діяльності в Полтаві стала підготовка до 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя та 300-річчя Полтавської битви. Тому оголошення наступного року - Роком туризму - може стати додатковим аргументом міста у питанні фінансування цих заходів з державного бюджету. Полтавські музейні працівники теж долучилися до цієї справи - вони розробляють нові екскурсійні маршрути, як по своїм закладам, так і по місту - і очікують, що вони будуть користуватися попитом у туристів, приток яких у Полтаву постійно зростає. Тільки музей-садибу Івана Котляревського у минулому році відвідало 35 тисяч туристів. Така ж кількість завітала сюди вже за 9 місяців цього року. Щоправда, переглядаючи категорії відвідувачів, у садибі відзначають, що полтавські школи і вузи дуже малоактивні і не дуже часто цікавляться хатиною Котляревського. А, між тим, у ній з'явився ще один постійний мешканець - чотиролапий, якого музейні працівники назвали - Кот Ляревський. Півтора роки тому він сам прийшов до садиби і поселився тут. Його сприйняли як добрий знак процвітання. Кот Ляревський на експонати не стрибає, знає своє місце і береже хату класика нової української літератури від шкідників.

І у садиби, і у міста взагалі величезні туристичні можливості, зазначає провідний науковий співробітник музею Євгенія Стороха. Особливо приваблює туристів центр міста.

/Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник музею І. Котляревського

Люди з якимось глибоким інтересом цікавляться історією виникнення поселення на цьому мальовничому пагорбі над Ворсклою, історією першої фортеці. Є такі мрії у деяких полтавців - відновити тут, на Соборному майдані, якийсь великий, гарний, сучасний макет старої Полтавської фортеці - це було б надзвичайно цікаво людям/

У гостей з інших регіонів України враження від Полтави - без перебільшень - надзвичайно гарне, зазначає Євгенія Стороха. Місто впорядковане, люди спокійні і врівноважені.

/Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник музею І. Котляревського

А ми кажемо, що цю традицію заклав Іван Котляревський. І слова його: «Де злагода в сімействі, де мир і тишина - щасливі там люди, блаженна сторона!» - вони живі і нині/

Стрічка новин