Вже найближчим часом можуть виставити на торги об'єкт незавершеного будівництва курпусу стаціонарного відділення обласного протитуберкульзного диспасеру

Сьогодні доля будівлі вирішувалася на засіданні комісії обласної ради. Дискусію викликало питання: робити капітальний ремонт довгобуда, чи все-таки краще звести нове приміщення.

Перше питання, яке розглянула комісія обласної ради, – що робити з недобудованим приміщенням обласного протитуберкульозного диспансеру за адресою вулиця Шилівська, 51. Це – проблема не одного дня. Адже приміщення звели ще на початку дев'яностих, і з того часу воно так і залишилося довгобудом. Но той момент у нього вклали 2 мільйони гривень, на сьогодні ці цифри виросли в десять разів. За словами начальника управління капітального будівництва обласної державної адміністрації Василя Олексенка, є два варіанти вирішення проблеми.

/Василь Олексенко, начальник управління капітально будівництва ОДА

Один варіант – залишити цю будову, підсиливши самі грунти, фундаменти. Окрім цього, обстежити кожний поверх, простінок та пройоми. І, напевно, частково розібрати 2 поверх, зняти фактично всі панелі другого поверху. Наука, в принципі, це дозволяє/

Такий метод вирішення питання, на думку самого Василя Олексенка, не кращий. Адже якщо і відремонтувати довгобуд, він зможе прийняти не більше ста – ста двадцяти хворих, тоді як нинішні потреби вимагають 350 ліжок для дорослого стаціонару та ще 50 – для дитячого. Окрім цього за роки змінилися державні санітарні норми й власне методи лікування туберкульозу. Нині палати по 5-6 чоловік – у минулому, тепер хворі повинні перебувати у боксах, розрахованих на двох – трьох чоловік.

Як варіант депутати розглянули можливість демонтажу будови, при цьому використати для майбутнього курпусу його залізобетон.

Відкритим залишилося єдине питання: хто ж винен у тому, що державні кошти були так нерозумно використані?

Стрічка новин