Підвищення вартості молокопродуктів є необгрунтованим

Так вважають фахівці, додаючи, що зростання цін відбувається за рахунок виробника. А щодо нашої області, то, говорять спеціалісти, йдеться взагалі про змову молокопереробних підприємств.

Ціни на молочну продукцію, які зросли в середньому на 15 відсотків, викликали хвилю нарікань. Натомість, переробні підприємства не поспішають їх знижувати, мотивуючи це змінами ринку. Втім, існує зовсім інший погляд на ситуацію. Як стало відомо, на минулому тижні відбулася зустріч керівництва восьми молокопереробних заводів, після якої дивним чином змінилися розцінки на молоко.

/Сергій Аранчій, начальник ветеринарного медичного управління області

Ціна пішла вниз. Мова йде не про монолію, а про змову проти товаровиробника/

Сьогодні заводи купують у приватному секторі літр молока за гривню вісімдесят, у господарствах – за 2 гривні двадцять копійок. А на прилавки магазинів воно потрапляє вже за ціною 5.20. Такий підхід аж ніяк не сприяє розвитку сільського господарства, вважають у Міністерстві з аграрної політики, до того ж в Україні й так не достатньо виробляється молока. Якщо в цивілізованих країнах виробник і переробник – одне ціле, то в нашій державі – все навпаки.

/Сергій Аранчій, начальник ветеринарного медичного управління області

15 - 30 % рентабельності – цього достатньо для того, щоб підприємство працювало не заможно, але серйозно. Тому, на мою думку, все-таки такий ріст цін є необгрунтованим. Якби він відбувався паралельно зі зростанням цін на сировину, це було б адекватно тій ситуації, яка є в усьому світі/

Наразі в країні яскраво виражена проблема неконтрольованості торгових надбавок та рентабельності, які відбуваються за рахунок звичайного селянина-виробника.

Стрічка новин