Невдовзі у Полтаві для підвищення керованості містобудівних процесів має з'явитися Єдина міська геоінформаційна система

Це – одне з питань, яке розглянула на своєму черговому засіданні комісія міськвиконкому з питань інноваційного, науково-технічного та екологічного розвитку, природокористування та безпеки життєдіяльності. Окрім цього, розглянули її учасники й питання, пов'язані з поводженням із твердими відходами. Нині цією проблемою займається нещодавно створена муніципальна компанія. Вкотре згадали про проблему виділення ділянки під створення полігону твердих відходів, наразі існує 2 можливі варіанти, де вона могла б розміщуватися: це – Макухівка та Затурино.

Своє засідання комісія почала з порятунку пам'ятки природи – кількасотрічного «Дуба черешчатого». Управління державного казначейства України у Полтавській області надіслало до міської ради листа з проханням переоформити опіку над деревом і взяти його охорону та збереження на баланс міста. Питання з переоформленням опіки над дубом виникло після того, як у дереві з'явилося дупло. Хоча на думку серетаря міської ради Олексанра Козуба, передача опіки над пам'яткою лише демонструє ставлення організацій, які до цього займалися його збереженням, до заповідного фонду. Врешті погодили пропозицію віддати ботанічну памятку під опіку радгоспу декоративних культур. Останні заперечень щодо передачі не виявили. Далі говорили про сміття, точніше, про його збирання, вивіз та переробку. Поцікавилися члени комісії роботою створеної 3 місяці тому муніципальної компанії, яка займається проблемою поводження з відходами у Полтаві. Для повноцінної роботи муніципальна компанія просить виділити 480 тисяч гривень. Хоча, за словами секретаря міської ради Олександра Козуба, коли створювали муніципальну компанію, передбачалося, що вона сама себе фінансуватиме, а не використовуватиме кошти міського бюджету. Питання по муніципальній компанії відклали на наступні засідання комісії.

Заслухали на засіданні і звіт про результати роботи штабу поводження з твердими побутовими відходами.

Серед невирішених питань: визначення з місцем міського сміттєзвилища твердих побутових відходів. На сьогоднішній день є два можливих варіанти його розміщення: у Макухівці та Затурино. Перший заступник міського голови Валентин Герасименко говорить, якщо вдасться отримати техніко-економічне обгрунтування розташування полігону в Затурино, то нове звалище, ймовірно, буде там. Втім, і досі немає домовленостей із місцевою владою як Макухівки, так і Ковалівки, до останньої і відноситься Затурино.

Також невдовзі у Полтаві має з'явитися Єдина міська геоінформаційна система з відповідним інформаційним банком даних і розгалуженою мережею доступу на різних рівнях органів місцевого самоврядування. Використання геоінформаційної системи дає можливість автоматизувати і прискорити підготовку документів без дубляжу.

Стрічка новин