Вибух у житловому будинку в Дніпропетровську та в котельні у Супрунівці викликав хвилю перевірок газового постачання та соціальних опитувань населення з приводу того, чи знають громадяни елементарні п

У 14-й гімназії – тиждень безпеки життєдіяльності. Сьогодні школярі тренуються евакуюватися у разі пожежі. Старші та середні класи вчителі виводять через запасні виходи, молодші – через головний. Під час евакуації школярі жартують, знають – це лише тренування.

3 хвилини тому у цьому класі сиділи учні. А з дошки навіть не встигли витерти завдання. Правила протипожежної безпеки вимагають, щоб 870 учнів 14-ї школи евакуювалися із приміщення за 3 хвилини.

Оскільки у школах нині газом не користуються, то й плану евакуації у випадку витоку газу немає. Натомість заходам поведінки у разі останньої ситуації учнів вчать на уроках «Основи здоров'я».

/Наталія Пилипенко, вчитель «Основ здоров'я»

Окремими темами у школі вивчаються заходи поводження при небезпечних ситуаціях, які виникають у навколишньому середовищі. Нам, мабуть, пощастило, у 7-му класі якраз вивчається тема поводження під час вибухонебезпечних ситуацій/

Учні тут же демонструють вивчений матеріал.

/Учні

Якщо трапився витік газу, треба викликати 04, перекрити газ, побігти до сусідів і попередити їх, зібрати речі, які будуть найбільш необхідними і вийти з приміщення.

Якщо у квартирі є витік, то не можна користуватися сірниками, нічого вмикати, вікна треба відкрити/

Не так добре про заходи в разі витоку газу в житлових приміщеннях знають пересічні полтавці. Хтось не одразу згадує номер екстренного виклику, хтось плутає, відкривати чи закривати у такому випадку вікна.

Тиждень безпеки життєдіяльності у 14-й гімназії закінчиться уроками методів поведінки у вибухонебезпечних ситуаціях. У школі говорять, що проведення таких занять під Дніпропетровські події ніхто не підлаштовував, це – лише планові навчання.

Стрічка новин