Триває епопея з визначенням долі будинків, які підпорядковані ЖЕДу «Будівельник»

Рішенням сесії міської ради від 11 вересня цього року надано згоду на прийняття господарства до комунальної власності міста. Проте керівництво ЖЕДу звернулося до суду, і ухвалою Господарської її інстанції області порушено справу за адмінпозовом підприємства про оскарження рішення міськради. Незабаром відбудеться суд, а тим часом будинки та гуртожитки «Будівельника» знаходяться у тому ж стані, що й раніше, тобто – не ремонтуються вже більше 10 років.

До власності ЖЕД «Будівельник» належить 38 житлових будинків, 12 гуртожитків та прибудовані і вбудовані приміщення (магазини та інше). За словами представників міськвиконкому, ремонту ці будівлі не знали ще з часів розпаду СРСР. Практично все там потребує ремонту – покрівлі, каналізаційні мережі, підвали, під'їзди. Усі мешканці, з якими ми спілкувалися, погоджувалися – будинки треба передати у комунальну власність міста. Міська влада готова допомогти, говорять керманичі міста, але за законом фінансувати вони можуть лише комунальну власність міста. Саме тому на сесії міськради було прийнято рішення взяти будівлі на баланс міста.

/Віталій Нікіпєлов, заступник міського голови

Полтавська міська рада готова виділяти кошти на вирішення цих проблем. Є намір залучити субвенції державного та обласного бюджетів. Але позиція ЖЕДу «Будівельник» не дозволяє цього зробити, оскільки він оскаржує рішення міськради в частині прийняття до комунальної власності вбудованих та прибудованих приміщень/

Причина цього позову, вважає Віталій Нікіпєлов, – майнові інтереси керівництва, які зовсім не служать на користь простих мешканців будинків ЖЕДу. Поки ладнатимуться судові справи, час минає. Слухання справи за позовом керівництва ЖЕД «Будівельник» відбудеться 16 жовтня цього року. А між тим, будинки стоять занедбані. Попереду – зима, а вони не готові до опалювального сезону.

Стрічка новин