Своє 70-річчя відсвяткувала Полтавська обласна прокуратура, утворена одночасно з формуванням регіону

На урочистості з нагоди відзначення ювілею завітали чиновники різних рівнів, представники Генеральної прокуратури України, ветерани, колишні прокурори області.

Полтавська обласна прокуратура була утворена 14 жовтня 1937-го року. За цей час установа пережила Велику Вітчизняну війну, під час якої багато працівників пішли на фронт, період відбудови, прийняття Незалежності. Зараз у Полтавській області 34 міські, міжрайонні, районні та прирівняні до них прокуратури. Працює тут близько п'ятисот чоловік, з них 340 – на прокурорно-слідчих посадах. Серед основних обов'язків – розслідування кримінальних справ, загальний нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень, представництво інтересів громадянина та держави в суді. Як зазначає прокурор області Віктор Войцишен, на сьогодні більше 40-ка кримінальних справ, що стосуються корупції серед високопосадовців, направлено до суду. За більшістю з них уже є вироки. Багато уваги, продовжує Віктор Войцишен, приділяють проблемі невиплати заробітної плати на підприємствах та установах. Стосовно таких керівників також вживають відповідних заходів.

Привітати обласну прокуратуру із 70-річчям завітало чимало гостей, серед них – заступник Генерального прокурора України Микола Голомша, голова облдержадміністрації Валерй Асадчев, голова обласної ради Олександр Удовіченко, міський голова Полтави Андрій Матковський, а також колишні прокурори області, ветерани органів прокуратури.

Стрічка новин