Міжнародна виставка котів «Осінній феєрверк» вже втретє проходить в Полтаві

Цього разу – у міському будинку культури. На виставку з'їхалися пів сотні любителів котів, які привезли з собою понад сотню мурчиків, в тому числі – доволі рідкісних порід, яких у Полтаві, можливо, й не бачили.

Міжнародна Виставка котів «Осінній феєрверк» в Полтаві проходить втретє. З року в рік на неї приїздить все більше учасників та їх пухнастих улюбленців. Цього разу полтавська виставка співпала з іншою, московською, тож на зібрання з'їхалися переважно українські власники котів – з Дніпропетровська, Запоріжжя, Кременчука, Києва, Черкас, Одеси. Всього – близько 50 учасників.

/Олена Сорокіна, організатор виставки котів

Найбільші коти – мейн-куни – приїхали із Запоріжжя та Дніпропетровська. Уперше до нашого міста приїхали і тонкінези – східна група цих тварин. А ще – бурма, перси у рідкісних окрасах, скотіш-фолди/

Мейн-кун, або американська єнотова кішка, - дійсно найбільша порода домашніх котів у світі. На виставці нам продемонстрували розкішного півторарічного рудого кота цієї породи. Вже зараз він схожий на молоду рись, а коли змужніє - буде ще більшим. Також ми познайомилися із Мілою - теж породи мейн-кун. Позувала для нашої камери вона неохоче, бо прийняла її за фен, який дуже не любить. Її власниця зазначила, що в Україні мейн-куни з'явилися років 10 тому, як, власне, і подібні солідні виставки котів.

Сама Полтава відома розкішними персами благородної крові, зазначають організатори виставки. Особливо багато в Полтаві гімалайців - зі світлим компусом і виключно блакитними очима. А оцей розкішний полтавський пухнастик на ім'я Рафаель - неодноразовий переможець міжнародних виставок котів.

На цій презентації теж будуть присуджувати нагороди. Для цього організатори запросили суддів із Москви, кажуть, вони суворіші і об'єктивніші. Вистравковий котик повинен бути спокійного темпераменту. Інакше його можуть дискваліфікувати. А три дискваліфікації означають закриту дорогу на участь в подібних заходах.

Виставка котів у міському будинку культури триватиме до понеділка. Тут можна не тільки подивитися, а й придбати мурчиків.

Стрічка новин