Постать князя Ієремії Вешневецького – антипода Богдана Хмельницького – бентежить розуми багатьох істориків нашої країни та зарубіжжя

Десятилітня праця українського журналіста Юрія Рудницького, якого з Полтавою пов'язує робота на місцевих радіо та телеканалах, вилилася у книгу «Вишневецький. Спроба реабілітації». Презентація літературної розвідки відбулася у Краєзнавчому музеї.

«На тлі народної дикості та шляхетської розпусти 17 століття, – говориться у передмові книги, різко виділяється постать Яреми Вишневецького – передчасно загиблого супротивника Хмельницького. Він ще очікує свого історика, який би очистив його ім'я від патріотичних наклепів та перебільшених католичних прихильників...» Можливо, саме Юрій Рудницький й став тим неупередженим дослідником минувшини України. Сам автор дотримується думки, що історик не може бути ані суддею, ані адвокатом, проте погоджується й з тим, що журналістика ніколи не буває байдужою. Неординарного у своїх поглядах й манері журналістського спілкування Юрія вітали на презентації книги численні друзі й історики – ті, хто пам'ятає його не лише як хорошого полтавського журналіста, а й як неординарну особистість Юрка Коржикова.

Майже десять років Юрій Рудницький, цеглина за цеглиною, збирав матеріали про князя, знаходячи найменші свідчення того часу і роблячи висновки, які, безумовно, будуть сприйняті неоднозначно, особливо в професійному середовищі. Не з усіма тезами можна погодитися, та все ж автор має право на своє трактування історичного образу. Право читача – оцінити доробок, тим самим поглибити й свої знання.

Стрічка новин