В ніч з четверга на п'ятницю невідомі облили фарбою пам'ятник Петру І, який знаходиться в історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви»

Осквернення пам'ятника дирекція музею пов'язує із демонтажем каменю на місці майбутнього пам'ятника Симону Петлюрі.

Пам'ятники у Полтаві фарбою обливали не раз. Страждали від зловмисників постаменти Леніну, Келіну, українським козакам. Петра І ж осквернили вперше.

Пам'ятник Петру І облили червоною фарбою о пів на дванадцяту ночі. Зловмисники планували витратити на майже двометрового Петра І три банки фарби, ала встигли лише 2, варварам завадила охорона.

Охоронці почули, як до музею під'їхала машина, коли вибігли, зловмисники почали тікати, залишивши біля пам'ятника останню банку фарби. Нині охоронці дають свідчення у Київському райвідділі міліції. А о 9 ранку до кількох полтавських ЗМІ почали надходити повідомлення від невідомих, мовляв, постаменту Петра І відбили руку. Хто облив пам'ятник і чому надавали таку інформацію, керівництво історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» коментувати не береться. Хоча поряд знайшли листівку, підписану організацією УНА УНСО, втім директор музею Олександр Янович припускає, що це може бути і провокація, спрямована проти УНА УНСО. Керівництво заповідника говорить, що ця проблема з'явилася не вчора. Осквернення пам'ятника Петру І пов'язують із знесенням сумнозвісного каменю на місці майбутнього пам'ятника Симону Петлюрі. Говорять, що і біля нього знаходили таку ж листівку, з текстом: «Ви нищите наші пам'ятки, а ми будемо нищити ваші». Співробітники ж історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» розцінюють осквернення пам'ятника як показник культури населення.

/Людмила Шендрик, заступник директора з наукової роботи

це свідчить про рівень культури українців. У всьому світі є пам'ятники, і коли ми звертаємось до них як до свідків історії, ми дивимось на них зі сторони історичної правди. Це – показник нашої культури/

На 12 годину дня пам'ятник Петру І привели до порядку. Прикрий інцидент не вплинув на роботу музею – у вистакових залах проводили екскурсії.

Стрічка новин