Полтавщина на цих виборах зарекомендувала себе як одна з найспокійніших і найвиваженіших областей України

Такий висновок зробили представники Центру правозахисту і контролю за дотриманням законності в області та філії Суспільної Служби. Але порушення таки мали місце. Головні з них – формування списків виборців, неефективність прикордонних списків, неукомплектованість дільниць, зміни у складі дільничих комісій, використання адмінресурсу. Перебіг виборчої кампанії на Полтавщині в контексті моніторингу громадських організацій підсумували на засіданні прес-клубу.

Обговорили учасники зібрання недоліки, які кожного року повторюються при підготовці до виборів. На Полтавщині, порівняно з усією Україною, процес волевиявлення пройшов доволі спокійно і толерантно. Втім, зміни до законодавства, внесені напередодні, створили багато незручностей для виборців. Після досвіду 2004 року на цих позачергових виборах скасували відкріпні талони. Тому багато людей проголосувати так і не змогло, зазначають представники Комітету виборці України.

/Олександр Созонов, керівник КВУ в Полтавській області

Якщо ви від'їхали від свого будинку на кілька кілометрів, ви не проголосуєте. Подумайте, скільки людей у неділю кудись виїздило у справах і які не проголосували/

Комітет виборців відзначає, що були і факти використання адмінресурсу. Велика кількість посадовців, які навіть написали заяви про відпустки, намагались вплинути на виборчий процес і проводили агітації. Найбільше ж проблеми виникають через те, що в Україні немає відповідальності за порушення виборчого законодавства, підкреслили учасники зібрання.

/Олександр Килим, начальник Полтавської філії Суспільної служби України

В законодавстві Японії найбільші покарання – за нанесення тяжких тілесних ушкоджень, згвалтування і порушення виборчого законодавства. Саме тому ми ніколи не чули про те, щоб там були значні порушення. Бо там за це дають по 10-15 років/

Позитив, який відзначили представники громадських організацій, – вибори народних депутатів пройшли окремо від органів місцевого самоврядування. Але на швидкість підрахунку голосів це не вплинуло.

Стрічка новин