Презентація відразу трьох книг, присвячених героям Української повстанської армії, сьогодні пройшла в обласній бібліотеці

Ці твори вже встигли назвати українським поглядом на нашу історію, а направлені видання на те, щоб розвінчати деякі міфи, пов'язані з діяльністю повстанців.

В обласній бібліотеці зібралися ті, кому не байдужа минувщина України, а зокрема – тема Української повстанської армії. Тут відбулася презентація одразу трьох видань. Художній твір «Зоряна» представив Євген Пуздровський. Для нього це – вже сьома книга, і всі вони присвячені героям УПА. Теперішнє видання – не документальне, а художнє. Хоча всі його історії відбувалися насправді, а характери героїв, в основному – жінок, належали реальним особам. Найбільше Євгена Пуздровського хвилює перекручений погляд на УПА, він говорить – воювали проти своїх же людей, хай і комуністів.

Заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Соловей процитував слова Шарля де Голя: «Якби у мене була така армія, як УПА, фашистський чобіт ніколи б не топтав французьку землю».

Інші два видання належать Олександру Панченку. Адвокат за професією, приват доцент Українського вільного університету, при цьому самостійно досліджує життя та долю командирів армії, адже багато з них були родом з Полтавщини. До речі, видання «Зв'язкова генерала Галина Дидик» побачило завдяки відділу імені Галини Дидик Союзу Українок Америки.

Цього року Українській повстанській армії виповнюється 65 років, чи не вперше за всю історію така подія відзначатиметься на загальнодержавному рівні.

Стрічка новин