Якби камера могла передати запах, то всі полтавці почули б, як у нас смердить, – так говорять мешканці дев'ятиповерхівки по вулиці Маршала Бірюзрова 92, які вже багато років страждають від фекалій, щ

Влітку витримати це взагалі неможливо, зазначають мешканці, бо висока температура повітря робить неприємний запах ще більш нестерпним. А комарі у будинку взагалі не переводяться цілий рік.

«Ось уже кілька років ми задихаємося від запаху, який іде з підвалу», зазначають мешканці будинку №92 по вулиці Маршала Бірюзова. Цій багатоповерхівці 17 років, в ній – 90 квартир. Мешканці будинку переконані, що каналізація несправна – через це підвал регулярно затоплюють фекалії. Двері в під'їзд не закриваются, інакше на першому поверсі взагалі не продихнути. Через фекалії і комарі в будинку не переводяться цілий рік, жаліються мешканці. Два роки тому, замінюючи труби, «Теплоенерго» висушило підвал. Тоді, зазначають мешканці будинку, вони недовго пожили нормально. Але згодом труби знову не витримали. Чисельні скарги на фекалії у підвалі нічого не дали, зазначають полтавці, і демонструють звернення до різних інстанцій.

Жаліються мешканці будинку по Маршала Бірюзова, 92 і на дитячий майданчик: у 2001-му через будівельні роботи його перенесли на нове місце – між будинком і дорогою. Під час переїзду від нього залишилась лише одна гойдалка і карусель. Однак будівельні роботи відмінилися, тож мешканці мріють повернути його на старе місце і трохи додати дитячих знарядь.

Є у мешканців багатоповерхівки й інша проблема – біля будинку невідомі вкрали грати на зливОвій каналізації, а двірники засипали отвір сміттям, жаліються люди. Тож під час кожної зливи перед виходом із будинку утворюється море, аж до самих сходів. Але головною проблемою мешканців будинку по Бірюзова, 92 все-таки залишаються фекалії, рівень яких в підвалі, за нашими підрахунками, вже вище пояса. Чисельні звернення у 7-й ЖЕД, якому підпорядкований будинок, закінчуються тільки відмовками, зазначає Ірина Ільченко. Вона живе на Бірюзова, 92 з першого дня його експлуатації.

У 7-му ЖЕДі говорять, що проблема з каналізацією по Бірюзова, 92 нині вирішується. Але забивається вона тому, що мешканці будинку не вміють правильно користуватися каналізацією, кидАють туди тверді відходи, зазначає виконуюча обов'язки головного інженера ЖЕДу Віра Куцева.

Труби у підвалі будинку на Маршала Бірюзова, 92 у задовільному стані, їх міняти не потрібно, зазначає Віра Куцева. Каже, протікання фекалій сьогодні ліквідують. Але на відкачку того, що вже натекло в підвал, наразі немає грошей. Як тільки фінанси з'являться, ЖЕД відразу замовить відповідну машину. Щодо зливової каналізації, то ЖЕД направив відповідний запит на ремонт у «Водоканал». Питання затримує тепер ця організація.

Стрічка новин